Zberateľské futbalové karty: Všetko, čo potrebujete vedieť a ako ich vybrať

Zberateľské futbalové kartičky sú obľúbenou zábavou detí i dospelých po celom svete. Kartičky s fotografiami a informáciami o futbalových hráčoch a tímoch sa stali fenoménom. Ako vybrať futbalové kartičky?

Zberateľské futbalové karty

Obsah

Zberateľské futbalové kartičky

Zberateľské futbalové kartičky sú obľúbené u detí, tínedžerov aj dospelých. Kartičky často vydávajú spoločnosti, ktoré majú licenciu od futbalových organizácií, ako je FIFA alebo UEFA. Futbalové kartičky sa predávajú v balíčkoch, ktoré obsahujú rôzny počet kariet. Cena balíčka závisí od počtu kariet a od spoločnosti, ktorá karty vydáva. Karty sa vyrábajú už od začiatku 20. storočia a ich obľuba stále rastie. Keď si kúpite balíček futbalových kariet, nikdy neviete, aké karty v ňom nájdete. To je na futbalových kartičkách to najzábavnejšie. Môžete nájsť karty svojich obľúbených hráčov, tímov alebo udalostí. Môžete tiež nájsť vzácne karty, ktoré majú nejakú cenu.

Či už ste fanúšikom majstrovstiev sveta, európskeho šampionátu, alebo domácej ligy, vyberiete si svoje obľúbené kartičky. Môžete zakúpiť kartičky futbalistov z rôznych súťaží, vrátane EURO, FIFA, Premier League, La Liga, českej a slovenskej Fortuna ligy. Môžete vyberať medzi klasickými balíčkami kariet, plechovkami a starter packmi, ktoré sú ideálnym spôsobom, ako začať svoju zbierku.

Pri výbere kariet môžete zvážiť nasledujúce faktory:

 • Rarita karty: Vzácnejšie karty sú cennejšie.
 • Populárni hráči: Karty s fotografiami populárnych hráčov sú cennejšie.
 • Významné udalosti: Karty, ktoré zobrazujú významné futbalové udalosti, sú cennejšie.
 • Stav karty: Karty v dobrom stave sú cennejšie ako karty v horšom stave.

Futbalové kartičky je dôležité správne skladovať – na suchom a tmavom mieste. Mali by ste ich chrániť pred poškriabaním a poškodením. Najlepšie je vložiť kartičky do albumu.

Kartičky pre deti

 • Cieľová skupina: deti od 5 do 12 rokov
 • Cieľ: Zábava, vzdelávanie, rozvoj zberateľskej vášne
 • Obsah: kartičky s fotografiami hráčov, štatistikami, informáciami o kariére a ďalších zaujímavostiach
 • Formát: klasické kartičky, samolepky, stickery
 • CENOVO DOSTUPNÉ FORBALOVÉ KARTIČKY TU.

Kartičky pre dospelých

 • Cieľová skupina: dospelí fanúšikovia futbalu
 • Cieľ: Zábava, investície, zberateľstvo
 • Obsah: kartičky s limitovanými edíciami, špeciálnymi efektmi, kartičky s podpismi hráčov
 • Formát: klasické kartičky, kartičky s trojrozmerným efektom, holografické kartičky

Kde kúpiť futbalové kartičky?

Dajte pozor na falzifikáty. Futbalové kartičky je vhodné kupovať v overených obchodoch. Veľký výber kariet nájdete napríklad v e-shope Vesely-drak.cz, kde kúpite originálne karty.

Aký je rozdiel medzi rôznymi typmi zberateľských futbalových kariet?

Je mnoho rôznych typov zberateľských futbalových kariet, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami a cenou. Medzi najznámejšie typy patria:

 • Základné karty: Jedná sa o najbežnejší typ zberateľských kariet. Obvykle obsahujú fotografiu hráča, jeho meno, číslo dresu a štatistiky.
 • Limitované karty: Tieto karty sú vyrobené v obmedzenom množstve a sú považované za vzácne. Môžu obsahovať fotografie hráčov v zaujímavých situáciách, podpisy hráčov alebo špeciálne štatistiky.
 • Karty s podpismi hráčov: Tieto karty obsahujú podpisy hráčov. Sú považované za veľmi vzácne a môžu byť veľmi cenné.

Ak si chcete kúpiť vzácnu futbalovú kartu, je dôležité vedieť, ktoré karty sú zriedkavé. Preto je vhodné nakupovať karty postupne a vyhľadávať si informácie. Pokiaľ si chcete kúpiť futbalovú kartu, ktorá zobrazuje významnú futbalovú udalosť, je dôležité vedieť, ktoré udalosti sú významné. Informácie o významných futbalových udalostiach môžete nájsť na internetových stránkach futbalových organizácií, ako je FIFA alebo UEFA.

Najpredávanejšie značky a najobľúbenejšie kolekcie

Medzi najznámejšie patria dve spoločnosti, ktoré kartičky vyrábajú – Panini a Sportzoo. Tieto značky vytvárajú krásne prevedené kartičky s realistickými fotografiami hráčov a detailnými informáciami. Ich produktový rad zahŕňa nielen samotné karty, ale aj albumy alebo fólie, ktoré pomáhajú ochrániť a prezentovať vašu zbierku. Najobľúbenejšie zberateľské futbalové karty môžu byť rozdelené do niekoľkých kategórií a spojené s rôznymi futbalovými ligami a súťažami. Patria sem:

 • Futbalové karty českej Fortuna ligy: Táto kolekcia obsahuje niekoľko stoviek kariet, vrátane základného setu, kariet Elite Team, klubových legiend, podpísaných kariet, kariet s kúskami lopty a dresu, a kariet s písmenkami z menovky hráčov. Zberatelia môžu získať karty futbalistov českej Fortuna ligy, vrátane talentovaných hráčov, kým prestúpia do zahraničných líg.
 • Futbalové karty slovenskej Fortuna ligy: Táto kolekcia obsahuje 180 kariet v základnom sete, vrátane kariet z inzertných sérií. Existujú aj exkluzívne hobby produkty s kartičkou Game Jersey Auto s kúskom dresu. Veľký výber kartičiek nájdete tu.
 • Futbalové karty Premier League: Táto kolekcia obsahuje 468 kariet hráčov z prestížnej anglickej Premier League, vrátane známych mien ako Erling Haaland, Cristiano Ronaldo a ďalšie. Nájdete tu aj českých a slovenských hráčov, ako sú Tomáš Souček, Vladimír Coufal a ďalší.
 • Futbalové karty FIFA 365 Adrenalyn: Táto sada obsahuje karty najznámejších európskych futbalistov a zahŕňa základnej karty, špeciálne karty a limitované karty, vrátane nových kariet GIANTS a MOMENTUM. Veľký výber kartičiek nájdete v e-shope Vesely-drak.sk.

Koľko stoja futbalové kartičky?

Cena futbalových kariet sa môže líšiť v závislosti od typu karty, jej stavu a vzácnosti. Základné karty je možné zakúpiť za niekoľko korún, zatiaľ čo limitované karty alebo autogramové karty môžu stáť aj niekoľko tisíc korún.

Ako zbierať futbalové kartičky?

Niektorí ľudia ukladajú kartičky do albumu a postupom času ich majú hneď niekoľko. Iní ukladajú kartičky do priehľadných obalov a štosujú ich do krabíc či kufríkov.

FOTBALOVÉ KARTIČKY na VESELY-DRAK.SK

Zberateľské futbalové karty

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo