Vianočné dekorácie pre deti: veľká ozdoba zdobená vyškrabovaním

Vyškrabávanie bolo pre nás obrovským úspechom na Veľkú noc, a tak sme sa rozhodli využiť ho aj v období pred Vianocami a vytvorili sme veľkú ozdobu, ktorá teraz zdobí našu nástenku. V tomto článku nájdete nápad na kreatívne vianočné aktivity s deťmi.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z bežného listu papiera, voskových farieb a tempery sme vytvorili nádherný vianočný obrázok – veľkolepú čiernu dekoráciu s farebným vyškrabovaním. Táto kreatívna aktivita je vhodná pre staršie deti, najmä pre školákov.

Čo budete potrebovať

  • Voskovky
  • Štvrtku
  • Čiernu temperu
  • Jar (použila som ekologický jar Only Eco)
  • Nožnice
  • Špajli (na vyškrabovanie)
  • Štetec

Ako na to

Na papieri som nakreslila obrys taniera a potom som tento obrys rozdelila pastelkou na viacero menších častí. Tieto časti som následne výrazne vyplnila rôznymi žiarivými farbami voskovkami. V temperových farbách som pridala trošku jarnej nálady. Deti potom precizne vyplnili farebný priestor na štvrtkovanom vzore čiernou temperou. Po zaschnutí tempery som vystrihla celú dekoráciu, a následne deti vyškrabali vzory svojím vlastným kreatívnym spôsobom pomocou tupého konca špajle, podľa ich fantázie.

Vianočné dekorácie pre deti: veľká ozdoba zdobená vyškrabovaním
Vianočné dekorácie pre deti: veľká ozdoba zdobená vyškrabovaním

Záverom

Toto tvorenie bolo veľmi populárne a deti si ho veľmi užívali. Príprava si vyžaduje trochu viac úsilia, ale v konečnom dôsledku to stojí za to. Staršie deti sú schopné vytvoriť obrázok samostatne, ale štvorročné a päťročné deti budú potrebovať pomoc od dospelých. Vyskúšali sme farbiť obrázok aj tušom, ale nechcel držať na voskovkách.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo