TOP 5 produktov: Najlepší kolagén pre ženy

Kolagén je vynikajúci doplnok stravy, ktorý môžu užívať ženy už od 30 rokov veku, pretože po tomto roku života produkcia kolagénu v tele klesá. Pozrite sa na najlepšie kolagény pre ženy.

Obsah

TOP 5 kolagénov pre ženy

Powerlogy Collagen 300 g TOP PRODUKT

Prémiový prírodný kolagén v prášku
Jedna odporúčaná dávka (10 g) obsahuje až 9000 mg čistého kolagénu.

Vital Proteins Collagen Peptides TOP PRODUKT

obsahuje vysoko kvalitný hovädzí kolagén v prášku
V jednej porcii 20 g je obsiahnutý kolagén 20 g, z toho bielkovín 18 g.

Allnature Kolagén Original Premium 200 g PRIAZNIVÁ CENA

Hydrolyzovaný kolagén typu I v prášku
Odporúčané dávkovanie: 10-20g denne (2-4 lyžice).

Natures Finest Beauty Kolagén BEAUTY KOLAGÉN

Beauty kolagén s kyselinou hyalurónovou a koenzýmom Q10
Odporúčané dávkovanie: 5 g (1 odmerka) sa rozmieša v pohári vody.

GS Fit & Beauty Collagen cps.50 LUXUSNÉ

Kombinácia bioaktívnych kolagénov, 6 aminokyselín dôležitých pre tvorbu kolagénu a vitamínu C.
V jednej tablete je 1000 mg čistého kolagénu. Užíva sa 2 – 6 tabliet denne.

Čo je kolagén?

Kolagén je bielkovina, ktorá tvorí väčšinu našej kože, vlasov, nechtov a kĺbov. Okrem toho zohráva dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravia srdca a ciev. Pre ženy je kolagén obzvlášť dôležitý, pretože s vekom dochádza k strate kolagénu v tele a môže to viesť k vráskam, suchej pokožke, krehkým nechtom a zhoršenému stavu vlasov a kĺbov. Kolagén tvoria dlhé vlákna, ktoré sú pevné, odolné a pružné. Vyskytuje sa v koži, kostiach, šľachách, chrupavkách, väzivách a ďalších tkanivách a orgánoch. Tvorí 30% proteínov v našom tele, v koži sa vyskytuje zo 70% a tvorí 10% hmotnosti tela. Je zodpovedný za pevnosť, pružnosť a hydratáciu týchto tkanív, čo je dôležité pre správnu funkciu kĺbov, kože, vlasov, nechtov a ďalších častí tela. V ľudskom tele sa nachádza až 30 druhov kolagénu, najviac ho však tvoria typ I, II a III.

Prečo jesť kolagén ako doplnok stravy?

Jesť kolagén je pre ženy vhodné preto, že podporí zdravie kože, vlasov, nechtov a kĺbov. Existuje niekoľko foriem kolagénu – kapsule, prášok, ktorý môžete primiešať do jedla alebo ochutený kolagén vo forme chutného nápoja. Kapsuly môžete užívať kdekoľvek a kedykoľvek, pretože sa dajú ľahko vziať so sebou na cesty. Prášok môže byť pridaný do smoothie, jogurtu alebo iného jedla, zatiaľ čo nápoje sa často predávajú vo vopred pripravených baleniach. Nápoje sú chuťovo príjemnejšie ako klasický kolagén v prášku. Záleží len na vás, aký kolagén si vyberiete a aká forma vám bude vyhovovať.

Produkcia kolagénu v tele klesá po 30. roku veku. Najrizikovejšou skupinou z hľadiska nedostatku kolagénu sú ženy po menopauze.

Druhy kolagénu

Existujú rôzne druhy kolagénu, medzi ktoré patrí hovädzie a morské. Hovädzí kolagén je získavaný z kože, kostí a šliach hovädzieho dobytka, zatiaľ čo morský kolagén je získavaný z rýb a ďalších morských organizmov. Na pleť a vrásky je vhodné zvoliť rybí kolagén alebo kolagén s vitamínom C, ktorý pomáha pri tvorbe kolagénu v tele a taktiež pôsobí ako antioxidant. S nedostatočným množstvom kolagénu klesá pružnosť pleti. Nedostatok kolagénu sa prejavuje aj na hybnosti kĺbov. V tele je niekoľko druhov kolagénu:

  • Kolagén typu I: Približne 90 % kolagénu v našom tele tvorí kolagén typu I. Tento typ sa vyskytuje v koži. Vyživovať kožu je vhodné zvnútra aj zvonku pomocou kozmetiky. Kolagén by mali dopĺňať ženy aj muži.
  • Kolagén typu II: Kĺbový kolagén tvorí okolo 70 % kĺbových chrupaviek. Vlákna tohto kolagénu sú dlhšie ako u kolagénu typu I. Kolagén na kĺby sa používa kolagén typu II v kombinácii s kolagénom typu I.
  • Kolagén typu III: Je významný pri hojení rán. Má tenké vlákna, ktoré sa najprv vytvárajú v hojacej sa rane, než ich postupne nahradí kolagén typu I.
  • Kolagén typu V: Zaisťuje pružnosť ciev.

Kde kolagén kúpiť?

Vynikajúci kolagén prémiovej kvality kúpite na Powerlogy.cz. Tento kolagén je možné primiešať do kávy, šťavy alebo do smoothie. Je veľmi jemný a silný. Balenie vydrží veľmi dlho (mám to vyskúšané). Kolagén nie je nutné užívať každý deň, ale mal by sa užívať pravidelne (napríklad 3x týždenne). Vysoko kvalitný hovädzí kolagén môžete zakúpiť od značky Vital Proteins. Tento kolagén je dostupný napríklad v lekárni DrMax.sk.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

Mamadodazda.sk
Logo