Stromčeky na papieri na pečenie: DIY Vianočné dekorácie na okná

Tento rok sme vytvorili jednoduché vianočné ozdoby na okná pomocou pečiacich papierov a farebného papiera. Tvorba je nenáročná a zvládnu ju už budúci školáci. V tomto článku nájdete stručný návod, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Pomocou bieleho pečiaceho papiera a farebného papiera sme vytvorili jednoduché okenné dekorácie. Našimi motívmi boli stromčeky, ktoré boli zdobené žltými hviezdičkami a pozadím, ktoré sme doplnili bielymi vločkami z papiera. Táto tvorba určite poteší nielen predškolákov, ale aj školákov. Mladšie deti budú potrebovať trochu asistenciu dospelého, pretože nanášanie lepidla na pečiaci papier a strihanie farebného papiera si vyžadujú väčšiu zručnosť.

Čo budete potrebovať

  • Pečiaci papier
  • Farebný papier
  • Biely papier
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Izolepu alebo hmotu na prilepenie dekorácií na okno

Ako na to

Začali sme tým, že sme na biele pečiace papier nakreslili stromček. Potom sme vystrihli podklad stromu z pečiaceho papiera a pripravili si malé zelené štvorčeky z farebného papiera, žlté hviezdičky, červené srdiečka a bielé vločky. Zo čierneho papiera sme pripravili tenké prúžky. Deti nalepili zelené štvorčeky na pečiaci papier. Lepidlo sme nanášali opatrne, aby sme nepoškodili papier. Na okraje stromčekov sme pridali prúžky z čierneho papiera, ktoré sme následne obrezovali, aby nepresahovali. Deti zdobili stromčeky srdiečkami a hviezdičkou. Nakoniec sme spoločne ozdoby nelepili na okná.

Stromčeky na papieri na pečenie: DIY Vianočné dekorácie na okná
Stromčeky na papieri na pečenie: DIY Vianočné dekorácie na okná

Záverom

Tieto jednoduché vianočné dekorácie vyzerajú na oknách veľmi pekne. Keď svieti slnko, jeho lúče prenikajú cez pečiaci papier, vytvárajúc krásny efekt. Ak nemáte k dispozícii pečiaci papier, môžete použiť bežný biely kancelársky papier, a aj s ním budú vaše dekorácie na oknách vyzerať veľmi pekne.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo