Krásny vianočný veniec na dvere (DIY pre deti od 4 rokov)

Toto tvorenie je vhodné pre deti, ktoré majú aspoň štyri roky. V článku nájdete nápady na vytvorenie krásnej bytovej dekorácie alebo pekného predvianočného darčeka.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z obyčajnej krabice od DUPLO sme vytvorili krásny veniec, vhodný na umiestnenie na dverách. Tento veniec môže ozdobiť vnútorné dvere v byte alebo dome, ale aj vchodové dvere do bytu. Je dôležité, aby papier nebol vystavený vlhkosti, aby si veniec zachoval svoju peknú podobu. Toto vytváranie je vhodné pre deti od štyroch rokov. Staršie školáci budú schopní samostatne vystrihnúť potrebný papier, i keď môže byť potrebná pomoc s prípravou kruhu.

Čo budete potrebovať

  • Kus kartónu (krabice)
  • Nožnice
  • Farebný papier (zelený, červený, žltý)
  • Lepidlo
  • Ceruzku na nakreslenie hviezdy
  • Bavlnku alebo tenký povrázok

Ako na to

Na krabike od DUPLO som vytvorila obrys taniera a vnútri tohto obrysu som zase nakreslila obrys misky, takže som vytvorila kruh. Tento kruh som potom vystrihla nožnicami. Zelený papier som nakrájala na úzke prúžky, pričom dĺžka týchto prúžkov bola rovnaká ako kratšia strana štvrtky A4 (približne 22 cm) a šírka bola asi 1,5 cm. Z farebného papiera som vystrihla niekoľko hviezdičiek.

Krásny vianočný veniec na dvere (DIY pre deti od 4 rokov)
Krásny vianočný veniec na dvere (DIY pre deti od 4 rokov)

Zelený papier sme využili na vytvorenie koliesok, podobne ako pri tvorbe vianočnej reťaze (ale nepripájali sme nič dokopy). Deti nanesli lepidlo na papierový kruh a postupne prilepili kolieska z farebného papiera. Tieto kolieska sme prilepili tesne vedľa seba, takže vytvorili akýsi tunelovitý tvar. Veniec sme následne ozdobili niekoľkými hviezdičkami. Na záver sme nanesli lepidlo na zostávajúce hviezdičky, umiestnili na ne špagát a potom sme jednu hviezdičku spojili s ďalšou rovnakej farby. Výsledkom boli tri hviezdy so špagátom vnútri. Tieto hviezdy sme pripojili k papierovému kruhu, aby viseli. A tak bol náš veniec hotový.

Záverom

Tentoraz som sa veľmi potešila z toho, ako sme lepili, pretože deti takmer samostatne vytvorili veniec (ja som im len trochu pomohla pri upevnení visiacich hviezdičiek). Výsledok vyzerá nádherný, vianočne a bude krásnou dekoráciou na dverách.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo