Recenzia Yellow&Blue: Prací gél s levanduľou

Po perfektných skúsenostiach s pracím gélom Yellow&Blue – prací gél s pomarančom som chcela vyskúšať prací gél s levanduľou. Zaujímalo ma, či perie a vonia rovnako dobre ako pomarančový dvojník. 🙂

Yellow&Blue prací gél s levanduľou

Obsah

Yellow&Blue: Prací gél s levanduľou

Nesklamal. Perie veľmi dobre, rovnako ako pomarančová verzia. Škvrny od problematického jedla síce nevyperie dokonale hneď na prvýkrát, ale po jednom vypraní škvrny takmer úplne vymiznú a po dvoch až troch vypraniach zmiznú. Skúšala som vyprať škvrny od červenej omáčky. Gél perie porovnateľne ako Persil alebo Ariel – tiež nevyperú škvrny od príkrmov dokonale.

BIO ekologický prací gél perie rovnako ako konkurenčné pracie gély, ktoré nemajú priaznivé zloženie a obsahujú bronopol, benzisothiazolinone, methylisothiazolinone. Yellow&Blue vykoná prácu rovnako dobre, len s lepším zložením a za podobnú cenu. Základom gélu je výťažok z mydlových orechov v bio kvalite, ktorý je získaný metódou extrakcie za studena. Gél obsahuje prírodný éterický olej s levanduľou. Bielizeň je potrebné prať aspoň na 40 °C.

Prací gél je určený na farebnú bielizeň a ak nie ste priaznivci levanduľovej silice, môžete vyskúšať pomarančovú (skúšala som, ako som už písala vyššie, a krásne vonia), alebo gél úplne bez vône, do ktorého môžete pridať pár kvapiek esenciálneho oleja. Mokré prádlo veľmi príjemne vonia po levandule. Po usušení bielizne táto vôňa zmizne. Okrem gélu na pranie som vyskúšala aj praciu sódu (Recenzia Yellow&Blue: Pracia sóda a jedlá sóda – aký je medzi nimi rozdiel).

Dávkovanie

Na jednu práčku je potrebných 40 mililitrov pracieho gélu, 60 mililitrov pri tvrdej vode. Množstvo gélu potrebné na vypranie jednej dávky bielizne je malé, menšie ako u konkurenčných značiek (napríklad Feel Eco alebo Frosch). Z jedného litra gélu vyperiete viac práčok bielizne ako je tomu u iných značiek.

Certifikáty a ekológia

Produkt je držiteľom certifikátu EcoGarantie. Suroviny volí česko-slovenská firma Tierra Verde tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre planétu. Výrobok je netoxický av prírode rozložiteľný. Látky, ktoré sú v géle obsiahnuté, sa pri kontakte s vodou začnú rozkladať na prirodzene sa vyskytujúce látky, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Firma Tierra Verde používa pri výrobe revitalizovanú vodu, produkty netestuje na zvieratách. O tom, či je fľaša vyrobená z recyklovaného plastu, som sa nič nedozvedela.

Zloženie

Soapnut saponin, sodium carbonate (uhličitan sodný), sodium silicate (kremičitan sodný), EDDS (disuccinic acid), alcohol (alkohol), xantán gum, lavandula intermedia essential oil (esenciálny olej levandule, obsahuje linalool), benzoicacid

Vlastnosti

Prací gél je stredne hustý, oranžový a keď som si k nemu privoňala, smrdel (rovnako ako pomarančový gél – ten tiež nevoňal). O to viac som bola prekvapená, ako po vypraní bielizeň krásne voňala po levandule.

Dostupnosť a cena

Prací gél som zaobstarala na Mojalekaren.sk, kde majú na výber veľké množstvo ekologických výrobkov. Veľký výber výrobkov prírodnej drogérie Tierra Verde za nízke ceny (lacno, vo výpredaji alebo v zľave) nájdete na Pilulka.sk.

Prací gél s levanduľou na MOJALEKAREN.SK

9.5 CELKOVÉ SKÓRE
Yellow&Blue: Prací gél s levanduľou

Prací gél vyperie bielizeň veľmi dobre, vypraná bielizeň krásne vonia po levandule. Príjemne ma prekvapilo dávkovanie a s ním spojená aj cena. Na jednu práčku je potrebných 40 mililitrov pracieho gélu.

Pomer ceny a kvality
10
Ako vyperie bežne špinavá bielizeň
10
Ako vyperie škvrny od jedla
8.5
Vlastnosti (vôňa, farba, dávkovanie)
9
Ekológia (výroba, certifikácia, recyklácia)
10
KLADY
  • Vyprané prádlo pekne vonia, keď je mokré.
  • Gél je ekologický.
  • Dobre perie.
  • Je lacný.
ZÁPORY
  • Nevyperie dokonale škvrny od príkrmov (ale vyperie ich nad očakávania dobre).
  • Bielizeň po usušení už nevonia po pomarančoch, čo je veľká škoda, ale nie veľká nevýhoda.
Yellow&Blue prací gél s levanduľou

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je predklad českého článku z webu Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo