DIY vianočné prianie: 7 tipov na tvorenie pre deti

Do článku som pripravila tipy na DIY vianočné priania pre deti, ktoré sme počas rokov vyrábali. Tvorenie je vhodné pre menšie deti okolo dvoch a troch rokov aj pre školákov na prvom stupni základnej školy.

Obsah

Prianie s ozdobičkami

Na štvrtku som nakreslila kolieska, ktoré deti vyfarbili anilinkami. Keď kolieska uschli, vystrihla som ich. Deti ich ozdobili podľa svojej fantázie. Štvrtku som preložila na polovicu. Na jednu stranu štvrtky deti nalepili svetlofarebný podklad, na ktorý prilepili ozdoby. Nakoniec som papier doplnila stužkou.

Vianočné prianie - tlačenie prstíčkami
Vianočné prianie

Prianie so stromčekom

Na papier som nakreslila stromček. Použili sme čierny a biely papier. Deti do stromčeka tlačili prstíčky, aby bol pekne farebný. Po uschnutí sme stromček vystrihli. Štvrtku som preložila na polovicu. Na jednu stranu štvrtky deti nalepili farebný podklad, na ktorý prilepili stromček.

Prianie so snehuliakmi

Prianie so snehuliakmi
Prianie so snehuliakmi

Na papier formátu A5 (polovica klasického listu papiera) deti obtlačili bielo natretú dlaň. Keď farba uschla, vystrihla som z farebného papiera čiapočky, šály a nosy a vytvorila som z ručičiek snehuliačky. Nakoniec deti nalepili papier na prianie vytvorené z obyčajnej štvrtky – prehnutý papier formátu A4.

Prianie s bielymi vločkami

Prianie s bielymi vločkami

Z farebného papiera som pripravila stromček, kolieska, hviezdičku, darčeky, zvonček a vetvičky. Bielu štvrtku som prehla na polovicu a na prednú stranu (jednu z polovíc) som nakreslila bielou voskovkou malé hviezdičky. Deti túto stranu vyfarbili modrou vodovkou. Keď papier zaschol, prilepili na stromček, kolieska a hviezdičku. Na prianie nalepili darčeky a stromček. Dovnútra priania nalepili zvonček s vetvičkami.

Jednoduché vianočné prianie

Vianočné prianie - stromčeky
Vianočné prianie – stromčeky

Hubku som rozstrihla na dve časti a prichytila som ju na kolíček. Na hubku som natrela tempera. Deti tmavozelený ozdobili bielou farbou, čierny papier žltou a zelený papier sme natlačili pestrofarebne – červenú, modrú a žltú. Farebný papier sme nechali uschnúť. Keď bol suchý, vystríhala som z neho stromčeky – úzke trojuholníky. Štvrtku som rozpolila a prehla. Na prednú stranu som nalepila farebný papier. Spoločne sme vybrali, ktoré stromčeky ladia k pozadiu. Děti prianie ozdobili – nalepili na prednú stanu tri stromčeky a hviezdičky.

Vianočné prianie z temper a farebného papiera

Vianočné prianie z temper a farebného papiera
Vianočné prianie z temper a farebného papiera

Štvrtku som prehla na polovicu a na titulnú stranu som naniesla tempery. Na jednu štvrtku svetlo zelenú a tmavo zelenú a na druhú štvrtku svetlo červenú a tmavo červenú. Deti si vzali polovicu hubky na riad a tlačili hubkou na farby, ktoré takto rozprestreli po celom povrchu. Štvrtku sme nechali uschnúť. Medzitým sme si pripravili stromčeky, Z farebného papiera som vystrihla trojuholníky. Trojuholník na výšku meral 9 cm, základňa bola 7 cm. Na každý trojuholník som ceruzkou nakreslila čiary – rovné, šikmé (cca 1,5 cm od seba vzdialené). Deti nastrihali trojuholníky podľa čiar. Použili sme žltý červený a zelený papier. Deti nalepili na prianie stromčeky z papiera a hviezdičku. Na kapustový papier nalepili žlto-červený stromček, na červený papier zeleno-žltý stromček.

Vianočné prianie z baliaceho papiera

Vianočné prianie z baliaceho papiera
Vianočné prianie z baliaceho papiera

Z baliaceho papiera som vystrihla trojuholníky. Trojuholník na výšku meral 9 cm, základňa bola 7 cm. Na každý trojuholník som ceruzkou nakreslila čiary – rovné, šikmé (cca 1,5 cm od seba vzdialené). Deti nastrihali trojuholníky podľa čiar (rovnako ako v minulom prípade). Ďalej som z papiera pripravila veľké obdĺžniky formátu A5, kolesá ako ozdoby. Štvrtku som prehla na polovicu. Deti na ňu nalepili baliaci papier. Potom sme si z nastrihaných prúžkov pripravili stromček a na prianie nalepili stromček, ozdoby a nakoniec žltú hviezdu. K ozdobám som fixkou domaľovala stužky a prianie bolo hotové. Použili sme obojstranný baliaci papier.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo