Recenzia: HEADU Montessori – Môj domček

Najlepšie puzzle pre malé deti, aké sme vyskúšali. Tieto puzzle sú vysoko pevné, kvalitné a deti zaujmú na prvý pohľad. Ponúka totiž trošku niečo iné, než na čo ste pri klasických puzzliach zvyknutí. Do článku som pripravila recenziu, fotografie a aj video.

HEADU Montessori - Môj domček

Obsah

Recenzia: HEADU Montessori – Môj domček

Montessori puzzle Môj domček sú puzzle, ktoré zabavia deti približne od 2 do 5 rokov veku. Deti zostavia z kartičiek domček podľa svojej fantázie, a potom ho vyplnia predmety. Každý predmet má v puzzliach vopred dané miesto. Kartičky domčeka sú extrémne pevné a odolné, rovnako tak puzzle predmetov sú krásne silné a pevné. Niektoré dieliky svietia v tme, môžete to vyskúšať v tmavej miestnosti. Nápad to je krásny, ale pri skladaní ho asi príliš neoceníte. Avšak pre deti je veľké prekvapenie, keď im v noci ukážete, že niektoré dieliky svietia. 🙂 Sada obsahuje 8 herných dosiek s ilustráciami častí domu (kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa, spálňa, detská izba, pivnica, terasa, pôda). Do každej z dosiek patria 4 predmety (celkom je v hre obsiahnutých 32 tvarovaných objektov).

HEADU Montessori - Môj domček
HEADU Montessori – Môj domček

Domček môžete zložiť rôzne – dieliky domčeka je možné poskladať ako vysoký dom, nájomný dom, nízky dom, rodinný domček alebo vilu. Záleží len na tom, ako ho chce dieťa zložiť. Predmety majú svoje pevné miesto. Dieliky sa vyberajú ľahko, pretože v domčeku sú malé otvory na prst, ktorými je možné dieliky vytlačiť. Puzzle rozvíja predstavivosť a podporujú záujem detí o svoje okolie. Dieťa môže rozprávať, čo je na obrázku, čo sa na obrázku deje, kde je čo uložené a ako sa jednotlivé predmety volajú. V noci môže objavovať svietiace dieliky. Puzzle sú inšpirované metódou Montessori.

HEADU Montessori - Môj domček
HEADU Montessori – Môj domček

Ako hrať hru?

 • Deti vyberú dieliky z krabice. Všetky predmety by mali byť mimo kartičky.
 • Zloží domček podľa svojej fantázie.
 • Do domčeka vložia dieliky.

Kvalita prevedenia

Puzzle sú vyrobené z pevného papiera, dieliky do seba dobre pasujú. Tieto puzzle sú naozaj extrémne silné, kvalitné, vynikajúce.

HEADU Montessori - Môj domček
HEADU Montessori – Môj domček

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 20-40 (toto je veľmi individuálne)
 • Počet hráčov: 1 hráč
 • Značka: Blackfire / HEADU
 • Vhodné od 2 do 5 rokov
 • Hra obsahuje: 8 herných dosiek s ilustráciami častí domu (kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa, detská izba, pivnica, terasa), 32 tvarovaných objektov vzťahujúcich sa k daným častiam domu, do ktorých patria (4 pre každú časť domu) a ilustratívny návod ku hre, ktorý je vyobrazený na kufríku od puzzlí.
HEADU Montessori - Môj domček
HEADU Montessori – Môj domček

Skladovanie hry

Puzzle sú uložené vo veľmi pevnej papierovej krabici, ktorá vyzerá ako kufrík a puzzle v nej môžu zostať uložené po celú dobu skladovania v detskej izbičke. Škatuľa je kvalitná a nie je nutné puzzle presúvať do iného úložného boxu.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Puzzle zaobstaráte v e-shope Agatinsvet.sk.

MONTESSORI DOMČEK NA AGATINSVET.SK

10HODNOTENIE
HEADU Montessori – Môj domček (spoločenská hra)

Nádherné a kvalitné puzzle zaujmú deti od dvoch až do piatich rokov veku. Puzzle podporujú predstavivosť, jemnú motoriku, kreativitu a sú inšpirované metódou Montessori. Kvalita prevedenia je vynikajúca – dieliky sú veľmi tvrdé. Niektoré časti domčeka svietia v tme. Domček je možné zložiť rôzne podľa svojej fantázie. V domčeku je vyobrazená kuchyňa, ďalej obývacia izba, spálňa, kúpeľňa, detská izba, pivnica, terasa, pôda.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Nádherné prevedenie – kvalitné a pevné puzzle
 • Pekné obrázky
 • Niektoré dieliky svietia v tme
 • Deti veľmi baví a zaujíma
 • Jednotlivé dieliky je možné dobre vybrať vďaka malému otvoru vzadu.
 • Ideálny darček na Vianoce alebo na narodeniny
 • Dobrá cena
Zápory
 • Nič
HEADU Montessori - Môj domček

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo