Mimoni: DIY stojanček na ceruzky z ruličky od toaletného papiera

Stojanček na ceruzky Mimoni sme vyrobili ako darček pre babičku, aby mala ozdobu do kancelárie. 🙂 Výroba je jednoduchá as miernou pomocou dospelého ju zvládne malé dieťa.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z roliek od toaletného papiera sme vytvorili dva Mimone. Mimoni majú zo spodnej strany kúsok štvrtky a slúžia ako stojan na ceruzky. Výroba mimoňov je vhodná pre deti od troch rokov veku. Keď deti Mimone poznajú a videli aspoň jeden film, umocnia sa zážitok z tvorenia. Malé deti budú potrebovať pomoc dospelého – aspoň uhladiť papier na rolke a urobiť vrecká.

Čo budete potrebovať

  • Nožnice
  • Farebný papier
  • Lepidlo v tyčinke
  • Fixu
  • Pohyblivé oči (alebo oči vyrobené z bieleho papiera)

Ako na to

Pripravila som žltý prúžok papiera, ktorý mal pokrývať približne polovicu ruličky, a tiež modrý prúžok papiera, ktorý mal pokrývať druhú polovicu ruličky. Ďalej som pripravila dva krátke žlté prúžky na ruke, dve vrecká na nohavice a čiernu pásku na oko. Ruličku som podlepila štvrtkou. Deti nalepili žltý prúžok ako hlavu a modrý prúžok ako nohavice. Pomohla som im trošku uhladiť farebný papier, aby Mimoň nebol šišatý. Potom sme nalepili čierny prúžok v mieste oka, ruky a vrecka. Na vrecká som urobila malé bodky (ako švy). Vznikol panáčik s rukami vo vreckách, na ktorého deti nalepili oko a ja som mu okolo oka namaľovala čiernu linku a na tvár pusu.

Mimoni: DIY stojanček na ceruzky z ruličky od toaletného papiera
Mimoni: DIY stojanček na ceruzky z ruličky od toaletného papiera

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo