Ako podporiť imunitu u detí? Aké dávať doplnky stravy a ako často?

Imunitu u detí treba posilňovať dlho a pravidelne. Vyberať môžete zo širokého spektra doplnkov stravy. V článku nájdete základné informácie o rôznych skupinách doplnkov stravy a taktiež praktické rady, aké doplnky stravy vybrať.

Obsah

Doplnky stravy na posilnenie imunity u detí

Imunitný systém detí sa stále vyvíja a je náchylnejší na infekcie. V období chrípok a prechladnutí sa rodičia snažia posilniť imunitu svojich detí rôznymi spôsobmi. Okrem zdravej stravy a dostatku spánku môžete dieťaťu dávať výživové doplnky, ktoré môžu posilniť imunitu. Pokiaľ hľadáte doplnky stravy na posilnenie imunity u detí, môžete si vybrať zo širokého spektra voľnopredajných suplementov.


Kolostrum

Kolostrum je prvé materské mlieko, ktoré novorodenec prijíma počas dojčenia. Obsahuje bohaté množstvo vitamínov, minerálov, bielkovín a ďalších živín, ktoré sú kľúčové pre vývoj imunitného systému. Jeho zloženie zahŕňa aj protilátky, rastové faktory a inhibítory proteáz, ktoré chránia novorodenca pred baktériami, vírusmi a plesňami. Toto unikátne zloženie inšpirovalo vedcov k vývoju potravinových doplnkov na podporu imunity u detí i dospelých. Na trhu sú k dispozícii produkty od rôznych značiek, ako sú FAVEA, STARLIFE, EDENPHARM, LR, VIESTE, ADVANCE a PHARMA ACTIV, ktoré je možné zakúpiť napríklad na Mojalekaren.sk.

Klady
 • Posilňuje imunitný systém
 • Pomáha predchádzať infekciám
 • Skracuje dobu trvania infekcií
Zápory
 • Veľmi drahé
 • Nie je vhodné pre alergikov na mlieko.

🏆DELTA MEDICAL Colostrum kids AKUT sirup jahoda 125 ml🏆

DELTA MEDICAL Colostrum kids AKUT sirup jahoda 125 ml je produkt nemeckej kvality vyrábaný Studenou Sterilnou Mikrofiltráciou (SSM). Obsahuje kolostrum kravského pôvodu, ktoré je odtučnené a zbavené kazeínu, bez pridaných chemických konzervantov, farbív a lepku. Jeho jahodová príchuť zlepšuje chuť a zážitok z užívania. Zloženie produktu zahŕňa kolostrum, prírodnú jahodovú arómu, polypropylénglykol a glykozidysteviolu. Odporúčané dávkovanie je 1 polievková lyžica denne, čo predstavuje 8 ml sirupu zmiešaného s obsahom tyčinky s príchuťou do fľaštičky kolostra. Produkt nie je vhodný pre deti do 3 rokov a tehotné ženy a mal by byť ukladaný mimo dosahu detí, chránený pred teplom a priamym slnečným žiarením. Odporúča sa spotrebovať do 14 dní od otvorenia. Balenie obsahuje 125 ml sirupu a tyčinku s príchuťou (14 denných dávok). Kolostrum kúpite na Mojalekaren.sk.

Zloženie: Kolostrum: tekuté kravské kolostrum 100%, odtučnené a zbavené kazeínu. Tekutá jahodová príchuť: pitná voda, prírodná jahodová aróma, stimulátor/zvýrazňovač chuti: polypropylénglykol, sladidlo: glykozidysteviolu.
Výživové údaje na 100 ml, 1 dávku (8 ml): Energia 140 kJ/33 kcal, 11 kJ/3 kcal; Tuky 0,5 g, 0,1 g; z toho nasýtené mastné kyseliny 0,1 g, 0,1 g; Sacharidy 3,6 g, 0,29 g; z toho cukry 1,8 g, 0,14 g; Bielkoviny 5,6 g, 0,45 g; Soľ 0 g, 0 g.

DELTA MEDICAL na MOJALEKAREN.SK


Betaglukány

Betaglukán je typ vlákniny, ktorý sa nachádza v rôznych potravinách, vrátane pivovarských a pekárenských kvasníc, čínskych medicinálnych húb (ako je hliva ustricová, reishi, shiitake) a obilných zŕn (ovos, raž, pšenica, jačmeň). Tato zložka má potenciál pozitívne ovplyvňovať imunitný systém a celkové zdravie. Odporúča sa užívať betaglukány minimálne po dobu 3 mesiacov, pričom pokiaľ pozorujete priaznivé účinky, môžete pokračovať. V prípade, že nevidíte žiadne výsledky ani po tejto dobe, môže byť vhodné ich užívanie ukončiť. Je dôležité konzultovať užívanie betaglukánov so svojím lekárom, najmä ak máte autoimunitné ochorenie alebo ďalšie zdravotné problémy.

Klady
 • Posilňujú imunitný systém
 • Pomáhajú predchádzať infekciám
 • Skracuje dobu trvania infekcií
 • Priaznivá cena
Zápory
 • Nie je vhodné užívať pri antibiotikách (na niektorých produktoch to je napísané)
 • Nevhodné pre deti do 3 rokov veku (u detí mladších ako 3 roky konzultujte podávanie betaglukánov s pediatrom)

🏆TEREZIA Hliva ustricová s rakytníkovým olejom 100 + 100 kapsúl ZADARMO🏆

TEREZIA Hliva ustricová s rakytníkovým olejom je doplnok stravy obsahujúci hlivu ustricovú s betaglukánmi a rakytníkom, ktoré prispievajú k podpore imunity. Každá kapsula obsahuje deklarované množstvo beta-glukánov z hlivy ustricovej a rakytníkového oleja. Výhody produktu zahŕňajú doplnenie tela potrebnými látkami, podporu metabolizmu, srdca a obranyschopnosti organizmu, zníženie únavy a starostlivosť o zdravú pokožku. Zloženie jednej kapsule zahŕňa zmes 300 mg prášku hlivy ustricovej a 100% rakytníkového oleja bez prímesí. Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula 2x denne pred jedlom, ktorú je možné užívať aj dlhodobo. Produkt nie je vhodný pre deti do 3 rokov a nie je náhradou vyváženej stravy. Je vhodný pre celiakov, tehotné a dojčiace ženy. Vyrába sa v Českej republike. Doplnok stravy kúpite na Mojalekaren.sk.

Zloženie: 1 kapsula obsahuje zmes 300 mg 100% prášku hlivy ustricovej a 100% rakytníkového oleja bez prímesí s obsahom 118,2 mg β-glukánu ± 3,75 mg. Obal kapsule želatína. Účinná látka v 2 kapsulách – betaglun 236,4 mg, lepok (mg/kg) < 5,0, Vláknina (g/100 g), 37,5 mg

HLIVA USTRICOVÁ na MOJALEKAREN.SK


Imunoglukány

Imunoglukány sú látky, ktoré sa získavajú z hlivy ustricovej. Stimulujú imunitný systém a pomáhajú organizmu bojovať proti infekciám. Spoločnosť PLEURAN je výrobca všetkých produktov značky IMUNOGLUKAN P4H. Zameriava sa na vývoj, výrobu a predaj prírodných produktov vysoko kvalitných, najmä na podporu imunity. Ponúka širokú škálu produktov vrátane kvapiek a sirupov, ktoré sú vhodné pre deti aj dospelých.

Klady
 • Posilňujú imunitný systém
 • Pomáhajú predchádzať infekciám
 • Skracuje dobu trvania infekcií
Zápory
 • Cena
 • Sirup nemusí deťom vždy chutiť.

🏆IMUNOGLUKAN P4H sirup 250 ml🏆

IMUNOGLUKÁN P4H sirup 250 ml je výživový doplnok, ktorý poskytuje dlhodobú podporu imunity, najmä pri nástupe detí do škôlky alebo školy, v období zvýšených nárokov na organizmus a pri fyzickej a psychickej záťaži, ako sú závody, testy a písomky. Obsahuje aktívne zložky ako je vitamín C, ktorý prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, normálnej psychickej činnosti, znižuje únavu a vyčerpanie a podporuje činnosť kardiovaskulárneho systému. Zloženie zahŕňa vodu, fruktózu, IMG® (biologicky aktívne polysacharidy z hlivy ustricovej), kyselinu L-askorbovú (vitamín C), kyselinu citrónovú a sorban draselný. Odporúčané dávkovanie je 1 ml na 5 kg telesnej hmotnosti denne po dobu 2-3 mesiacov. Imunoglukán zakúpite na Mojalekaren.sk.

Zloženie: Voda, fruktóza, IMG® (komplex biologicky aktívnych polysacharidov z Pleurotus ostreatus – Hliva ustricová), L-askorbová kyselina (vitamín C), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), sorban draselný (konzervačná látka). 1 ml obsahuje: IMG® 10 mg (RHP* neurčená), vitamín C 10 mg (12,5% RHP*).

IMUNOGLUKAN na MOJALEKAREN.SK


Preventan

Preventan je doplnok stravy, ktorý obsahuje vitamíny a minerály dôležité pre imunitný systém. Je určený pre deti od 3 rokov. Doplnky stravy z radu Preventan® obsahujú aktívnu zložku ProteQuine® a vitamín C, ktorý má priaznivý vplyv na imunitný systém. Každodenné povinnosti a stres môžu oslabiť imunitu a zvýšiť náchylnosť na ochorenia, ako je prechladnutie. Preventan pôsobí na telo počas obdobia plieskaníc, kedy je vystavené miliónom škodlivých mikroorganizmov, ktorým sa musí telo brániť.

Klady
 • Posilňuje imunitný systém
 • Pomáha predchádzať infekciám
 • Skracuje dobu trvania infekcií
 • Chuťovo dobré
 • Cena
Zápory
 • Obsahuje farbivá

🏆PREVENTAN Junior 90 tabliet🏆

PREVENTAN Junior je doplnok stravy vo forme tabliet, ktorý neobsahuje cukor a je vhodný pre deti, vrátane tých s celiakiou. Tablety majú jahodovú príchuť a obsahujú aktívne zložky ako vitamín C a čakankový inulín. Vitamín C funguje ako antioxidant a podporuje normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému a imunitného systému. Čakankový inulín prispieva k normálnej funkcii čriev. Zloženie produktu zahŕňa ProteQuine, vitamín C a inulín. Odporúčané dávkovanie je 1 tableta denne, ktorú je vhodné nechať rozplynúť v ústach. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov a nie je náhradou pestrej stravy.

Zloženie: ProteQuine 1 mg (nukleotidy, aminokyseliny, oligopeptidy), vitamín C 13,2 mg a Inulín 200 mg.
Celkové zloženie tablety: sorbitol, inulín (vláknina z čakanky), zahusťovadlo: xylitol, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, kyselina L-askorbová (vitamín C), farbivo: betanín, protispekavá látka: stearan horečnatý, látka zvýrazňujúca chuť a vôňu , sladidlo: steviolglykozidy, ProteQuine.

PREVENTAN na MOJALEKAREN.SK


Vitamínové cukríky

Vitamínové cukríky sú chutný a zábavný spôsob, ako dopriať deťom potrebné vitamíny a minerály. Zakúpiť môžete cukríky s rôznymi príchuťami a rôznym zložením.

Klady
 • Pre deti, ktoré nechcú nič iné prehltnúť.
 • Skracuje dobu trvania infekcií
 • Chuťovo dobré
Zápory
 • Cena
 • Nemá takú účinnosť ako napríklad betaglukány.

🏆Vibovit🏆

Vibovit je doplnok stravy vo forme želé cukríkov určený pre deti od 3 rokov, ktorí sú aktívne a ktorých pravidelná fyzická záťaž zvyšuje potrebu vitamínov a minerálov. Tento produkt obsahuje komplex 10 vitamínov a minerálov, ktoré prispievajú k udržaniu normálneho stavu tela, vrátane imunitného systému. Vibovit želé cukríky majú príjemnú ovocnú príchuť a ponúkajú veselé tvary zvieratiek z farmy alebo dinosaurami. Obsahujú iba prírodné farbivá. Odporúčané dávkovanie je 1-2 želé cukríky denne. Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Je potrebné dodržiavať uvedené denné dávkovanie. Vibovit zakúpite na Mojalekaren.sk.

Odporúčané denné dávky v 1 želé cukríku: Vitamín C 40 mg (50 % RHP), Niacín 8 mg (50 % RHP), Vitamín E 5 mg (42 % RHP), Zinok 5 mg (50 % RHP), Vitamín A 500 mcg (62 % RHP), kyselina listová 150 mcg (75 % RHP), Selén 27,5 mcg (50 % RHP), Biotín 25 mcg (50 % RHP), Vitamín D 2 mcg (40 % RHP) a Vitamín B12 1,25 mcg (50 % RHP). * % RHP = referenčné hodnoty príjmu v 1 želé cukríku.

VIBOVIT na MOJALEKAREN.SK


Kde kúpiť kvalitné vitamíny a ako ich vybrať?

Kvalitné vitamíny kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom vitamínov istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

VITAMÍNY na MOJALEKAREN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

ĎALŠIE ČLÁNKY Z RUBRIKY ZDRAVIE
1 Aké užívať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu?

Aké užívať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu?

Do článku som pripravila zaujímavé informácie o tom, aké používať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu alebo alergiu na laktózu. Pozrite sa na to, čo vybrať a aké laktobacily môžete bezpečne užívať. Obsah   …
Read full review More details +
2 Opaľovací krém pre deti: Poradňa a najčastejšie otázky

Opaľovací krém pre deti: Poradňa a najčastejšie otázky

Detská pokožka je oveľa citlivejšia ako pokožka dospelých a ľahšie sa spáli. Pre malé deti je vhodné používať opaľovací krém, ktorý je pre ne priamo určený. Aký opaľovací krém vybrať, aby bol pre deti účinný a zároveň aby ​​bol bezpečný? Obsah …
Read full review More details +
3 Kolagén pri dojčení: Je možné užívať a aký vybrať?

Kolagén pri dojčení: Je možné užívať a aký vybrať?

Kolagén je bielkovina prirodzene sa vyskytujúca v spojivových tkanivách. Je vhodné užívať kolagén pri dojčení a aký vybrať? Do článku jasom pripravila užitočné informácie a tip na kvalitný kolagén pre dojčiace ženy. Obsah   Aký …
Read full review More details +
4 Intolerancia laktózy v tehotenstve: Aký doplnok stravy užívať?

Intolerancia laktózy v tehotenstve: Aký doplnok stravy užívať?

Intolerancia laktózy alebo neznášanlivosť laktózy je neschopnosť tráviť laktózu, cukor prirodzene sa vyskytujúci v mliečnych výrobkoch. Vzniká kvôli nedostatku enzýmu laktázy, ktorý štiepi laktózu na menšie cukry, ktoré telo dokáže vstrebať. Aký …
Read full review More details +
5 Vitamíny a doplnky stravy v tehotenstve - Maliník v prvom trimestri

Vitamíny a doplnky stravy v tehotenstve – Maliník v prvom trimestri

Je možné piť maliník v prvom trimestri? Uškodí bábätku a prečo sa o pitie maliníka viac zaujímať? Do článku som pripravila skúsenosti a aj podrobnejšie informácie o maliníku. Obsah   Je čaj z maliníka bezpečný v tehotenstve? …
Read full review More details +
6 Podpora imunity u detí pred nástupom do škôlky: Vyskúšané tipy ako na to

Podpora imunity u detí pred nástupom do škôlky: Vyskúšané tipy ako na to

Ako podporiť imunitu dieťaťa pred nástupom do škôlky a čo robiť, aby dieťa nemarodilo? Do článku som pripravila skúsenosti s doplnkami stravy, ktoré nám pomohli posilniť imunitu detí. Obsah   Čo robiť, aby dieťa nemarodilo? Pri …
Read full review More details +

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo