Krásny motýlik na lúke: tvorenie pre deti

Krásne tvorenie deti veľmi zaujalo. V článku nájdete tip na to, ako vytvoriť zaujímavý jarný 3D obrázok motýlika na lúke.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Deti vyfarbili štvrtku vodovkami a po zaschnutí na ňu nalepili motýlika z farebného papiera, kvietky a slniečko. Motýlik je nalepený na jednom krídelku a zdá sa, že lieta. Vyrábať môžu deti od troch rokov, avšak takto malé deti budú potrebovať pomoc dospelého so strihaním a taktiež s vyfarbením štvrtky. Tvorenie bude baviť aj päťročné deti.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Štvrtku
  • Vodovky alebo tempery
  • Štetec
  • Lepidlo

Ako na to

Z farebného papiera som pripravila motýlika, farebné kolieska a štvorčeky, ďalej slnko na zlepenie, kvietky a tiež mraky. Deti vyfarbili podľa svojej fantázie štvrtku vodovkami. Zelenú farbu lúku, modrú nebo. Medzitým, čo štvrtka schla nalepili na motýlika farebné papiere. Po zaschnutí štvrtky prilepili kvetinky, motýlika za jedno krídelko, slnko a tiež mraky.

Krásny motýlik na lúke: tvorenie pre deti
Krásny motýlik na lúke: tvorenie pre deti

Záverom

Tvorenie je zamerané na prácu s farbami a taktiež na precvičovanie jemnej motoriky. Motýlika môžete vyrobiť rôzne – buď naň nalepiť farebný papier, ako sme to urobili my, alebo môžete vystrihnúť motýlika z bieleho papiera a vyfarbiť ho farbami.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo