Akú vybrať kašu pre bábätko? Ktorá deťom chutí najlepšie?

Výber kaše pre bábätko môže byť pre rodičov oriešok. Na trhu je k dispozícii mnoho druhov kaší a nie vždy je ľahké sa v nich zorientovať. Sama som s deťmi skúšala niekoľko druhov kaší. Do článku uvádzam skúsenosti a tiež, aké kaše deťom najviac chutili.

Obsah

Kaša pre bábätko od 4. ukončeného mesiaca

Kaše ako príkrm môžu deti vyskúšať od 4. ukončeného mesiaca. Kaší od 4. ukončeného mesiaca nie je veľa. Deti spravidla zje niekoľko lyžičiek (veľkí jedáci zjedia celú mištičku). My sme skúšali značku Sunar, Nutrilon a Hipp. Najviac deťom chutili Sunar a Nutrilon. Tieto kašičky milovali. Čo im naopak vôbec nechutilo, tak bola kaša a mlieko značky Babylove (z DM) a tiež mlieko Babydream (z Rossmannu). Pri výbere úplne prvej kaše záleží na tom, či preferujete kašu s mliekom alebo bez mlieka, ktorú pripravíte s materským mliekom. My sme skúšali kašu Sunar, ktorá deťom veľmi chutila. Sunar Prvá ryžová kaša nemliečna – kašička pri rozmiešavaní tvorí trošku hrudky, ale nie veľa. Kaša je veľmi riedka, skôr ako hustejšie mlieko, čo je pre malé bábätká pomerne dobré. Príjemne vonia. Veľký výber nemliečnych kaší nájdete tu.

Ďalej môžete vyberať z mliečnych kaší, ktoré sú väčšinou ryžové alebo obilné. My sme ich skúšali až od 6. ukončeného mesiaca. Deti milovali kaše značky Nutrilon, ktoré boli jednoznačne najobľúbenejšie. Zakúpiť môžete aj kaše Hipp, Kendamil, Nestlé alebo Hami – veľký výber nájdete tu. Pri nákupe by som možno najskôr odporučila vziať viac druhov kaší vždy po jednom balení a vyskúšať, čo bude deťom chutiť.

Kaša pre bábätko od 6. ukončeného mesiaca

Od 6. ukončeného mesiaca máte na výber väčšie spektrum kaší. Kaše môžu byť označené ako “na dobrú noc”. Môžete zakúpiť instantné kaše alebo hotové v pohári či v tégliku. Okrem ryžovej kaše môžete zakúpiť krupicovú, cereálnu, s pridaným ovocím. Medzi najobľúbenejšie kaše patrila SUNAR Piškótová mliečna kaša s 8 cereáliami 225 g. K veľmi obľúbeným patrí aj mliečne kaše značky Kendamil.

Kaša pre bábätko od 8. ukončeného mesiaca

Od 8. ukončeného mesiaca máte na výber už široké spektrum kaší od ryžovej cez obilné a kukuričné až po piškótové. Deti milovali túto kašu: NUTRILON Obilno-mliečna kaša piškótová so 7 druhmi obilnín od 8.mesiaca 225 g.

Mliečna alebo nemliečna kaša pre bábätko?

Kedy vybrať mliečnu a kedy nemliečnu kašu pre bábätko ako príkrm? Mliečna kaša sa používa, pokiaľ bábätko kŕmite umelým mliekom – najlepšie vyberiete kašu rovnakej značky ako umelého mlieka. Mliečna kaša sa tiež používa v prípade, keď nemáte dostatok materského mlieka a kaša slúži ako príkrm a náhrada mlieka. Nemliečna kaša sa používa, ak je bábätko plne dojčené a kaša je určená ako príkrm s materským mliekom. Nemliečnu kašu môžete použiť aj v prípade, keď používate špeciálne umelé mlieko, pre ktoré nie je na trhu kaša alebo bábätku daná mliečna kaša nechutná.

Kde kúpiť kvalitné kaše pre bábätká?

Kvalitné kaše pre bábätká kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom kaší istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

KVALITNÉ KAŠE na MOJALEKAREN.CZ

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo