Akú vybrať kašu pre bábätko? Ktorá deťom chutí najlepšie?

Výber kaše pre bábätko môže byť pre rodičov oriešok. Na trhu je k dispozícii mnoho druhov kaší a nie vždy je ľahké sa v nich zorientovať. Sama som s deťmi skúšala niekoľko druhov kaší. Do článku uvádzam skúsenosti a tiež, aké kaše deťom najviac chutili.

Obsah

Kaša pre bábätko od 4. ukončeného mesiaca

Kaše ako príkrm môžu deti vyskúšať od 4. ukončeného mesiaca. Kaší od 4. ukončeného mesiaca nie je veľa. Deti spravidla zje niekoľko lyžičiek (veľkí jedáci zjedia celú mištičku). My sme skúšali značku Sunar, Nutrilon a Hipp. Najviac deťom chutili Sunar a Nutrilon. Tieto kašičky milovali. Čo im naopak vôbec nechutilo, tak bola kaša a mlieko značky Babylove (z DM) a tiež mlieko Babydream (z Rossmannu). Pri výbere úplne prvej kaše záleží na tom, či preferujete kašu s mliekom alebo bez mlieka, ktorú pripravíte s materským mliekom. My sme skúšali kašu Sunar, ktorá deťom veľmi chutila. Sunar Prvá ryžová kaša nemliečna – kašička pri rozmiešavaní tvorí trošku hrudky, ale nie veľa. Kaša je veľmi riedka, skôr ako hustejšie mlieko, čo je pre malé bábätká pomerne dobré. Príjemne vonia. Veľký výber nemliečnych kaší nájdete tu.

Ďalej môžete vyberať z mliečnych kaší, ktoré sú väčšinou ryžové alebo obilné. My sme ich skúšali až od 6. ukončeného mesiaca. Deti milovali kaše značky Nutrilon, ktoré boli jednoznačne najobľúbenejšie. Zakúpiť môžete aj kaše Hipp, Kendamil, Nestlé alebo Hami – veľký výber nájdete tu. Pri nákupe by som možno najskôr odporučila vziať viac druhov kaší vždy po jednom balení a vyskúšať, čo bude deťom chutiť.

Kaša pre bábätko od 6. ukončeného mesiaca

Od 6. ukončeného mesiaca máte na výber väčšie spektrum kaší. Kaše môžu byť označené ako “na dobrú noc”. Môžete zakúpiť instantné kaše alebo hotové v pohári či v tégliku. Okrem ryžovej kaše môžete zakúpiť krupicovú, cereálnu, s pridaným ovocím. Medzi najobľúbenejšie kaše patrila SUNAR Piškótová mliečna kaša s 8 cereáliami 225 g. K veľmi obľúbeným patrí aj mliečne kaše značky Kendamil.

Kaša pre bábätko od 8. ukončeného mesiaca

Od 8. ukončeného mesiaca máte na výber už široké spektrum kaší od ryžovej cez obilné a kukuričné až po piškótové. Deti milovali túto kašu: NUTRILON Obilno-mliečna kaša piškótová so 7 druhmi obilnín od 8.mesiaca 225 g.

Mliečna alebo nemliečna kaša pre bábätko?

Kedy vybrať mliečnu a kedy nemliečnu kašu pre bábätko ako príkrm? Mliečna kaša sa používa, pokiaľ bábätko kŕmite umelým mliekom – najlepšie vyberiete kašu rovnakej značky ako umelého mlieka. Mliečna kaša sa tiež používa v prípade, keď nemáte dostatok materského mlieka a kaša slúži ako príkrm a náhrada mlieka. Nemliečna kaša sa používa, ak je bábätko plne dojčené a kaša je určená ako príkrm s materským mliekom. Nemliečnu kašu môžete použiť aj v prípade, keď používate špeciálne umelé mlieko, pre ktoré nie je na trhu kaša alebo bábätku daná mliečna kaša nechutná.

Kde kúpiť kvalitné kaše pre bábätká?

Kvalitné kaše pre bábätká kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom kaší istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

KVALITNÉ KAŠE na MOJALEKAREN.CZ

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

ĎALŠIE ČLÁNKY Z RUBRIKY ZDRAVIE
1 Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich zjedlo?

Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich zjedlo?

Niektoré deti nič nespolknú. Poznáte to? Sirup im nechutí, tabletky nechcú – buď sa dusí, alebo ich prehltnúť nevedia. Obsah kapsuly v jedle spoznajú a jediné, na čo ich možno utiahnuť, sú žuvacie cukríky. Aké doplnky stravy dieťaťu dávať, aby ich …
Read full review Čítať ďalej
2 Monitor dychu: Požičať alebo kúpiť? Je nevyhnutne nutný?

Monitor dychu: Požičať alebo kúpiť? Je nevyhnutne nutný?

Monitor dychu je pre rodičov výbornou pomôckou. Starostlivo monitoruje dýchanie bábätka a pri slabom dýchaní začne hlasno húkať a blikať. Aký monitor dychu vybrať a je nutné ho zaobstarať? Do článku som pripravila praktické informácie. Obsah …
Read full review Čítať ďalej
3 Čo robiť pri prechladnutí bábätka? Tipy na sirupy a lieky

Čo robiť pri prechladnutí bábätka? Tipy na sirupy a lieky

Nádcha a prechladnutie patrí k bežným chorobám, ktoré trápia dojčatá aj batoľatá. Pre novopečených rodičov môže byť nádcha a prechladnutie bábätka náročným obdobím. Do článku som pripravila praktické informácie, ktoré vám pomôžu vírusovú infekciu …
Read full review Čítať ďalej
4 Aké dojčiace klobúčiky vybrať a ako dlho ich možno používať?

Aké dojčiace klobúčiky vybrať a ako dlho ich možno používať?

Dojčiace klobúčiky sú silikónové pomôcky, ktoré sa nasadzujú na bradavku a uľahčujú bábätku sania materského mlieka. Aké dojčiace klobúčiky vybrať? Pozrite sa na tipy, ktoré vám s výberom pomôžu. Obsah   Aké sú značky dojčiacich …
Read full review Čítať ďalej
5 Pestrec pri dojčení: Áno alebo nie?

Pestrec pri dojčení: Áno alebo nie?

Pestrec mariánsky sa využíva na regeneráciu pečene, má priaznivý vplyv na detoxikáciu. Avšak je vhodné užívať pestrec pri dojčení? Do článku som pripravila užitočné informácie o tom, ako a kedy tento doplnok stravy užívať. Obsah   …
Read full review Čítať ďalej
6 Vitamíny pri dojčení: Je možné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte?

Vitamíny pri dojčení: Je možné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte?

Potrebujete doplniť pri dojčení konkrétne vitamíny? Do článku som pripravila podrobnejšie informácie o tom, či je vhodné užívať jód, vápnik alebo B-komplex forte. Viete, aké vitamíny užívať počas dojčenia? Obsah   Vápnik pri …
Read full review Čítať ďalej

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo