RECYKLUJEME

Jesenné dekorácie Novembrové počasie – tvorenie pre deti

November sa prehupol do druhej polovice a my sme vytvorili závesné dekorácie, ktoré odrážajú novembrové počasie – dážď, vietor a tiež padanie listov. V článku nájdete tip na krásne tvorenie pre deti.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Tvorenie sa hodí pre deti od štyroch rokov veku. Takto malé deti už vedia obaliť ruličku od toaletného papiera a taktiež dobre pracujú s lepidlom. Vyrábanie bude baviť aj deti na prvom stupni základnej školy.

Čo budete potrebovať

  • Lepidlo v tyčinke (nie tekuté – to by zničilo krepový papier)
  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Krepový papier
  • Ruličky od toaletného papiera
  • Šnúrka na zavesenie

Ako na to

Najprv som pripravila všetky časti na lepenie. Z farebného papiera som vystrihla listy, kvapky, mraky, farebné prúžky na rolky. Ďalej som pripravila cca 1,5 cm hrubé a 35 cm dlhé prúžky z krepového papiera. Deti obalili rolku od toaletného papiera farebným papierom. Na krepový papier nalepili lístočky a kvapôčky – lístočky na biely papier, kvapôčky na modrý papier a nakoniec lístočky a kvapôčky na biely papier. Krepový papier prilepili zvnútra zospodu k rolke. Prúžok krepového papiera pred nalepením prehli na polovicu, aby nebol taký dlhý.

Jesenné dekorácie Novembrové počasie - tvorenie pre deti
Jesenné dekorácie Novembrové počasie – tvorenie pre deti

Záverom

Deti boli nadšené a výsledok lepenia sa im veľmi páčil. Krásne jesenné dekorácie pekne oživia detskú izbičku. Hodí sa tiež do školskej družiny alebo do škôlky.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo