Jednoduchý papierový snehuliak – tvorenie pre deti

Vytvoriť papierového snehuliaka môže byť pre deti výzvou, no výsledný výtvor bude určite veľmi pekný. Ak máte radi skladanie papiera do harmoniky, môžete sa pustiť do tohto projektu. V tomto článku nájdete tipy a postup, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Toto tvorenie je vhodné pre predškolákov a deti na prvom stupni základnej školy. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je veľmi jednoduché. Avšak, nie je to také jednoduché, ako by sa mohlo zdať, pretože deti musia zložiť niekoľko bielych papierov do harmoniky, a to pre predškolákov môže byť trochu náročné. 🙂

Čo budete potrebovať

  • Biele papiere (2 A4 na jednu hlavičku snehuliaka)
  • Farebné papiere
  • Nožnice
  • Lepidlo

Ako na to

Z farebného papiera sme vyrezali nos, klobúk a čierne bodky na oči a ústa. Z bieleho papiera sme spoločne vytvorili harmoniku. Vzali sme formát A5 (polovica A4) a zložili sme harmoniku z dlhšej strany papiera (alebo môžete zložiť harmoniku z formátu A4 z kratšej strany). Na jednu hlavičku sme potrebovali 2 papiere A4 (alebo štyri polovice A5). Z harmoniky sme vytvorili telo snehuliaka. Deti naňho prilepili nos, oči a klobúk, a tak bol papierový snehuliak hotový.

Jednoduchý papierový snehuliak - tvorenie pre deti
Jednoduchý papierový snehuliak – tvorenie pre deti

Máte možnosť vytvoriť niekoľko rôznych veľkostí snehuliakov. My sme skúšali snehuliaka z formátu A4 (takže z dlhšej aj kratšej strany sme dostali formát A5) a tiež z formátu A6.

Záverom

Skladanie harmoniky nie je vôbec jednoduché. Deti si pri tom precvičia svoju jemnú motoriku a zručnosť pri práci s lepidlom. Tento výtvarný projekt je najvhodnejší pre predškolákov, pretože mladšie deti by mohli mať problémy s skládaním papiera.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo