Jednoduchá lienka z ruličky od toaletného papiera

Lienok sme vytvorili už veľa a tentoraz sme vyskúšali lienku z ruličky od toaletného papiera. Na vytvorenie budete potrebovať len lepidlo, farebný papier a rolku. Tip na vyrábanie nájdete v článku.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z ruličky od toaletného papiera sme vytvorili peknú lienku s tykadlami a krídelkami. Krovky môžu deti nalepiť zatvorené alebo otvorené. Lepiť môžu už trojročné deti, ktoré budú potrebovať pomoc dospelého. Päťročné deti nalepia lienku úplne samé. Toto lepenie slúži tiež na precvičenie jemnej motoriky, pretože nalepiť všetky bodky, oči, pusinku a tykadlá nie je nič ľahké.

Čo budete potrebovať

  • Rulička od toaletného papiera
  • Farebné papiere
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Oči (môžete vyrobiť z bieleho papiera alebo použiť pohyblivé nalepovacie oči)

Ako na to

Z čierneho papiera som pripravila obdĺžnik ako telo, malý polkruh ako hlavičku, sedem bodiek a dve tykadlá. Z červeného papiera som pripravila dve krovky a pusinku. Na ruličku od toaletného papiera nalepili deti čierny papier ako telo. Ozdobili krovky bodkami, krídelká nalepili na ruličku a nakoniec sa pustili do lepenia hlavičky. Na čierny papier nalepili oči, pusinku a tiež krovky. Hlavičku prilepili na telíčko a lienka bola hotová.

Pozrite sa na to, ako s deťmi vyrobiť lienku z ruličky od toaletného papiera. V článku nájdete fotonávod a tip na tvorenie s deťmi.
Pozrite sa na to, ako s deťmi vyrobiť lienku z ruličky od toaletného papiera. V článku nájdete fotonávod a tip na tvorenie s deťmi.

Záverom

Jednoduché jarné tvorenie deťom urobilo veľkú radosť. Lienku si vystavili v izbičke a pomaly izbičku budeme zdobiť jarnými výtvormi.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo