Jednoduchá a roztomilá včielka do ručičky z farebného papiera

Môžete si vyrobiť vlastnú včielku a nech je to Mája, Vilík, Ťuk alebo Bzuk – výber je na vás. Deti si zamilujú toto tvorenie, pretože je jednoduché, zábavné a môžu si s včielkami hravým spôsobom pohrať.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Naše malé včielky sme vyrobili z farebného papiera. Každá včielka má telo v dvoch farbách, hlavu a krídla vyrobené z papiera na pečenie. Môžete použiť aj iný druh papiera, napríklad papierové desiatové vrecko, obyčajný papier alebo kancelársky papier (ak nie je príliš tenký). Dospelí mohli pomôcť pri lepení aj dvojročným deťom. Šesťročné deti zvládli väčšinu procesu samostatne, možno budú potrebovať pomoc pri tvorbe tela včielky. Školáci by mali byť schopní vyrobiť včielku úplne sami.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Biely papier alebo papier na pečenie
  • Lepidlo

Ako na to

Na začiatok sme si pripravili dva prúžky papiera, jeden žltý a jeden čierny (obe s formátom A4). Potom sme vystrihli hlavičku z žltého papiera, tykadlá z čierneho papiera a oči z bieleho papiera. Deti sformovali telo včielky tým, že harmonikovite preložili papier. Potom pridali tykadlá a oči, nakreslili ústa a pripravili krídla. Nakoniec prilepili hlavičku na telo, pri čom im mohli pomôcť s prilepením krídeliek. Pri použití papiera na pečenie bolo potrebné použiť viac lepidla, aby dobre držalo. Včielka bola hotová.

Jednoduchá a roztomilá včielka do ručičky z farebného papiera
Jednoduchá a roztomilá včielka do ručičky z farebného papiera

Záverom

Som bola prekvapená tým, ako deti ožili s týmto projektom. Včielky lietali sem a tam a hrali sa s nimi. Táto aktivita môže byť tiež výbornou príležitosťou na rozprávanie o včelách, tvorbe medu, a ich živote v úle.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo