Zdobenie vyfúknutých vajec s malými deťmi

S deťmi som chcel vyskúšať zdobenie vyfúknutých vajec už minulý rok, ale napokon sme sa k tomu dostali až tento rok pred veľkou nocou. Ozdobené vajíčka môžete použiť na vytvorenie rôznych dekoračných prvkov, napríklad môžete navliecť vajíčka na stužku (ak sa vám to podarí) alebo ich napichnúť na špajle a ozdobiť napríklad kvetináč.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Deti zdobili vyfúknuté vajcia temperami, ktoré na vajci dobre držia a zároveň je zdobenie veľmi jednoduché. Ozdobovanie vajíčok zvládnu už štvorročné deti. Nižšie nájdete tip, ako zdobenie pre deti urobiť jednoduchším.

Čo budete potrebovať

  • Vyfúknuté vajcia
  • Modelínu alebo lepiacu pištoľ
  • Tempery
  • Štetec
  • Pohár od jogurtu
  • Stužku alebo kus krepového papiera

Ako na to

Pred začatím zdobenia vyfúknutých vajec je dôležité vyfúknutie vajec. Vajcia pred tým umyte, aby boli čisté. Ako vyfúknutie vajec? S nožnicami na nechty urobíte dva otvory vajca (jeden hore a jeden dole). Do jedného otvoru potom silno fúkate, aby sa obsah vajca vyfúkol cez druhý otvor. Po vyfukovaní vajíčka ho vypláchnete a necháte uschnúť. Potom vajíčko navlečiete na špajľu a zabezpečíte ho modelínou, aby držalo na mieste. Pripravte si pohárik od jogurtu a vložte doň špajľu. To uľahčuje prácu deťom, pretože nemusia špajľu neustále držať jednou rukou. Deti potom vajíčka zdobili podľa svojich predstáv. Je dôležité, aby mala tempera správnu konzistenciu a nebola príliš vodová, inak by farba mohla stiecť z vajec.

Zdobenie vyfúknutých vajec s malými deťmi
Zdobenie vyfúknutých vajec s malými deťmi

Keď sú vajíčka hotové a uschnuté, môžete ich pripevniť na špajle pomocou lepidla z pištole alebo ich nechať pripevnené modelínou. Ak dokážete navliecť vajcia na stužku, môžete vytvoriť závesné dekorácie, napríklad na vetvičku. Špajle môžete tiež ozdobiť stužkou.

Záverom

Táto aktivita s vajíčkami sa deťom veľmi páčila a zábava pri zdobení bola oveľa väčšia než pri klasickom farbení vajec alebo zdobení vajíčok v košieli.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo