Ako kreslí mráz? Farebné okienka s voskovkou, soľou a anilinkami

Toto vyrábanie si pamätám zo škôlky. Okienko aj farby som upravila podľa svojho, aby sme do výkresu vniesli nový element. V článku na vás čaká tip na zaujímavé vyrábanie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Zo štvrtky sme vytvorili krásne zimné otváracie okno. Vnútri deti nakreslili bielu voskovkou, ako maľuje mráz, priestor vyfarbili modrými anilinkami a nakoniec sme na mokré farby nasypali trošku soli.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Nožnice
  • Bielu voskovku
  • Anilínové farby alebo vodovky
  • Trošku kuchynskej soli
  • Rezačku na papier (nemusí byť)
  • Kúsok suchého samolepiaceho zipsu (nemusí byť)

Ako na to

Štvrtku som prehla od každej strany do stredu tak, aby vznikol z formátu A4 otvárací formát A5. Na otváracie strany som nakreslila obdĺžniky, ktoré som vyrezala. Deti namaľovali dovnútra do okna bielou voskovkou krúžky, vlnky a ľubovoľné čiary tak, ako v ich očiach kreslí mráz. Potom priestor vyfarbili anilinkami a nakoniec na mokrú štvrtku nasypali niekoľko kryštálov soli. Keď výkres uschol, odrolila som soľ. Na štvrtku bolo vidieť krásne rozpitú vodovú farbu. Na záver som na okienko prichytila kúsok samolepiaceho suchého zipsu, aby bolo možné okno otvoriť a zavrieť.

Ako kreslí mráz? Farebné okienka s voskovkou, soľou a anilinkami
Ako kreslí mráz? Farebné okienka s voskovkou, soľou a anilinkami

Záverom

Veľmi krásne a spomienkové tvorenie, pri ktorom deti vyrobili, ako kreslí mráz. Na vyfarbenie sme použili anilínové vodové farby, ale rovnako dobre vám poslúžia aj klasické vodovky. Anilinky sú veľmi sýte a pestré. Okno som doplnila o samolepiaci suchý zips, aby ho bolo možné otvárať a zatvárať, ale nie je nutné, aby bol súčasťou výrobku. Obrázkom sme ozdobili nástenku v detskej izbičke.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo