DIY detská pokladnička z papierovej dózy

Ako využiť prázdné papierové dózy od čaju, nápojov alebo kapsúl? Vytvorili sme z nich krásne pokladničky. Toto kreatívne dielo môžu realizovať aj predškoláci s pomocou dospelého. Tu sú niektoré tipy, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Pre vytvorenie pokladničky sme použili bežnú papierovú dózu. Plastová dóza od vitamínov by sa dala použiť, ale proces výroby by bol trochu komplikovanejší. Papierová dóza lepšie prijíma lepidlo a je jednoduchšie zdobiteľná. Viečko papierovej dózy nie je tak pevné, a preto ho je ľahšie narezávať. Pri tvorbe mohou predškoláci spolupracovať s dospelým. Dospelý pomôže pri príprave pokladničky, ale samotné lepenie by mali deti zvládnuť samy. Pokladničku môžu maľovať vodovkami, ale buďte opatrní, niektoré vodovky môžu špiniť ruky aj po zaschnutí. Preto je dobré výsledok prelepiť priehľadným plastom, alebo použiť nešpinivé farby.

Čo budete potrebovať

  • Biely papier
  • Nožnice
  • Lepidlo
  • Farebný papier
  • Nožnice na nechty
  • Papierovú dózu

Ako na to

Ako prvý krok sme pripravili pokladničku. V viečku sme vystrihli otvor na mince a potom sme ju obložili bielym papierom, aby text a obrázky zo všetkých strán nepresvitali. Ak by papier presvital, pridali sme ďalšiu vrstvu. Z farebného papiera sme vystrihli obrázky dinosaurov a dielov autíčok. Deti zložili autíčka a následne zdobili pokladničku podľa svojho vkusu.

DIY detská pokladnička z papierovej dózy
DIY detská pokladnička z papierovej dózy

Záverom

Prvá pokladnička môže nadobúdať rôzne tvary, môže byť z rôznych materiálov, vrátane papierovej dózy. Deti si vychutnávali tvorenie a boli veľmi hrdé na svoje výtvory.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo