Tvorenie pre deti: Medvedí zimný spánok

Toto roztomilé vyrábanie zaujme malých školákov. Vytvorili sme medvedíka, ktorý sa práve uložil na zimný spánok. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Tvorenie je určené pre deti od šiestich do približne deviatich rokov veku. Inšpirovať pelechom sa môžete v knihe Recenzie knihy Medveď nechce ísť spať. My sme medveďa uložili do perinky, ktoré sme ozdobili korkovými pečiatkami. Maľovať môžu aj menšie deti, ktoré budú potrebovať výraznú pomoc dospelého.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtky
  • Svetlo hnedý papier (alebo biely papier, ktorý vyfarbíte svetlo hnedou farbou)
  • Nožnice
  • Lepidlo
  • Tempery (vodovky, farby – alebo pastelky, fixy podľa potreby)
  • My sme využili navyše ešte korkové pečiatky.

Ako na to

Na štvrtku sme nakreslili vankúš, ktorý sme vyfarbili vodovkami. Štvrtku sme vyfarbili modrou farbou. Zo štvrtky sme vystrihli deku, ktorú sme ozdobili voskovkou, vyfarbili sme ju vodovkami. Na perinku a na vankúš sme natlačili farebné korkové pečiatky. Zo svetlo hnedého papiera som vystrihla hlavu medveďa a ruky a tiež som pripravila nožičky. Keď boli všetky farby suché, nalepili sme medveďa na vankúš, na štvrtku sme prilepili papierovú deku. Pod deku sme nalepili nohy a taktiež sme vybrali ruky, ktoré si medvedík položil na deku.

Tvorenie pre deti: Medvedí zimný spánok
Tvorenie pre deti: Medvedí zimný spánok

Záverom

Tvorenie deti veľmi zaujímalo. Medvedíka i pelech si môžete prispôsobiť podľa svojho. Ak hľadáte ďalšie tipy na zimné tvorenie, pozrite sa do záložky Zima.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo