Tvorenie pre deti: Jesenný strom – výkres na precvičenie jemnej motoriky

Nakreslenie jesenného stromu nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Na tento projekt sme použili vatovú tyčinku a tempery. V článku nájdete inšpiráciu na zábavné jesenné remeslá.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Na štvorku sme zaznačili stromový kmeň. Potom som ceruzkou ohraničila veľký kruh okolo koruny stromu, kam deti potom tlačili vatovými tyčinkami malé bodky v rôznych jeseňných farbách. Tlačenie vatovými tyčinkami je vhodné aj pre deti vo veku štyroch rokov. Je však dôležité poznamenať, že to nie je jednoduchá práca, vyžaduje si jemné detaily a trpezlivosť.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Ceruzku
  • Tempery
  • Štetec
  • Vatovú tyčinku

Ako na to

Na štvorku som ceruzkou vykreslila obrys stromového kmeňa a korunu. Taktiež som vytvorila veľký kruh, ktorý obklopoval korunu. Deti sa potom pustili do vyfarbovania kmene a vetiev. Keď sme nechali hnedú farbu zaschnúť, deti začali tlačiť žltú farbu na korunu, potom oranžovú a nakoniec červenú.

Tvorenie pre deti: Jesenný strom - výkres na precvičenie jemnej motoriky
Tvorenie pre deti: Jesenný strom – výkres na precvičenie jemnej motoriky

Záverom

Zdá sa, že tvorenie je na prvý pohľad jednoduché, ale nie je to tak. Tlačenie si vyžaduje dostatočný čas a deti musia byť trpezlivé a sústrediť sa na dlhšiu dobu. Predškoláci a prváci však majú pri tejto aktivite veľa zábavy a zároveň cvičia svoje jemné motorické schopnosti.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo