TOP 8 najlepších zdravých orieškových krémov: Testy, porovnanie, hodnotenie

V posledných rokoch sa na trhu objavili rôzne značky orieškových krémov, ktoré sa zameriavajú na výrobu zdravších variantov. Tieto krémy obsahujú menej alebo žiadny pridaný cukor, neobsahujú umelé prísady a sú často vyrobené z prírodných surovín. Pozrite sa na tipy na chutné orieškové krémy.

Obsah

TOP 8 orieškových krémov

Powerlogy Organic Nougat Cream TOP PRODUKT

Chrumkavý BIO orechový nugát
Zloženie: Bio lieskové orechy (60 %), bio trstinový cukor, bio kakaový prášok, bio kakaová hmota

Powerlogy Organic Cashew Cream TOP PRODUKT

BIO kešu krém s kokosom
Zloženie: BIO kešu oriešky 55%, BIO strúhaný kokos 45%, BIO vanilka

Powerlogy Pistacchio Cream TOP PRODUKT

Gourmet pistáciový krém v najvyššej kvalite
Zloženie: Pistácie, kokosový cukor, kešu orechy, extra panenský olivový olej

Vilgain Cheat Spread 

Prírodné orechové maslo s grass-fed proteínom
Zloženie: Lieskové orechy 44%, mandle, trstinový cukor, mliečny proteín, plnotučné sušené mlieko, kakaový prášok so zníženým obsahom tuku 2%, kakaové maslo, maslový tuk, himalájska soľ

Vilgain Arašidové maslo BIO

100% z jemne vzduchom pražených arašidov bez pridaného cukru, tuku a soli
Zloženie: BIO arašidy 100 %

Vilgain Sweet Nuts

Gurmánske maslá s vysokým obsahom orechov
Zloženie: Arašidy pražené horúcim vzduchom 83,9 %, kokosový cukor BIO, kakao so zníženým obsahom tuku BIO 6 %, himalájska soľ

GRIZLY Arašidový krém s belgickou čokoládou

Bohaté na zdravé tuky, bielkoviny a vlákninu, čokoláda na antioxidanty
Zloženie: Arašidy 75 %, belgická 60 % horká čokoláda (kakaová hmota, cukor, kakaové maslo) 25 %.

GRIZLY Arašidový krém jemný 100%

Zo starostlivo vybraných, na sucho pražených arašidov
Zloženie: Pražené jemne mleté arašidy 100 %

Zdravé orieškové krémy

Orieškové krémy sú obľúbenou pochúťkou pre mnoho ľudí. Sú bohaté na prírodné tuky, bielkoviny a vlákninu, oriešky sú výborným zdrojom živín a môžu byť súčasťou vyváženej stravy. Orieškové krémy sú nielen chutné, ale tiež sa môžu stať skvelou alternatívou k tradičným sladkým nátierkam, ktoré často obsahujú nadbytok cukru a nezdravých tukov.

  • Mandľové maslo: Mandle sú bohaté na zdravé tuky, vitamíny a minerály. Mandľové maslo je vyrobené jednoducho z namletých mandlí a nemusí obsahovať žiadne ďalšie prísady. Je bohaté na vitamín E, ktorý je silným antioxidantom, a obsahuje aj vápnik a horčík. Mandľové maslo je jemné a krémové, s lahodnou orieškovou chuťou.
  • Kešu maslo: Kešu oriešky majú jemnú chuť a sú bohaté na meď, horčík a zinok. Kešu maslo je vyrobené z namletých kešu orieškov a má lahodnú, krémovú konzistenciu. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú orieškový krém s nižším obsahom tuku a kalórií.
  • Arašidové maslo: Arašidy sú lacným a bežne dostupným variantom orieškového masla. Arašidové maslo je obľúbené pre svoju bohatú orieškovú chuť a výraznú konzistenciu. Môžete si vybrať z variantov s pridaným cukrom alebo si kúpiť prírodné arašidové maslo bez pridaných sladidiel. Arašidové maslo je tiež výborným zdrojom bielkovín.
  • Lieskové orieškové maslo: Lieskové oriešky sú obľúbené pre svoju sladkú chuť a krémovú konzistenciu. Toto maslo je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí preferujú jemnejšiu a sladšiu orieškovú chuť. Je bohaté na zdravé tuky, vitamíny a minerály.

Pri výbere zdravého orieškového krému je dôležité starostlivo čítať etikety a vyberať tie s minimálnym množstvom pridaného cukru a bez škodlivých prísad. Môžete tiež zvážiť možnosť vyrobiť si orieškové maslo doma, kde budete mať kontrolu nad ingredienciami a kvalitou surovín.

Kde kúpiť zdravú výživu?

Zdravú výživu kúpite v rôznych e-shopoch. Veľký výber nájdete napríklad na Aktin.sk alebo tiež v e-shope Brainmarket.sk a Powerlogy.com.

ORIEŠKOVÉ KRÉMY NA AKTIN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

Mamadodazda.sk
Logo