Recept na zdravé tiramisu z pudingu a tvarohu

Klasické tiramisu je vynikajúci a lahodný dezert. Ak hľadáte odľahčenú variantu, skúste domáci nepečený tiramis s pudingom a tvarohom. Chutí trošku odlišne ako to klasické, ale určite si ho zamilujete.

Obsah

Ingrediencie

  • Menšie balenie piškótov (cca 120 gramov)
  • Lyžičku rozpustnej kávy (urobte kávu cca 100 ml)
  • 250 g nízkotučného tvarohu vo vaničke
  • Vanilkový puding uvarený v 400 ml mlieka
  • 2 plátky želatíny
  • Stévia na dosladenie
  • Holandské kakao na posypanie

Postup

Zo 400 ml mlieka uvaríme puding. Dosladíme stéviou na pečenie podľa chuti (cca 1-2 lyžičky). Polovicu piškótov položíme na dno tortovej formy (alebo zapekacej misy – vhodný je priemer cca 18 cm) a pokvapkáme ich kávou. Želatínu pripravíme podľa návodu – necháme napučať vo vode cca 5 minút, potom ju vyberieme, vytlačíme vodu a rozpustíme. Primiešame do teplého a trošku odstátého (nie horúceho) pudingu. Puding zmiešame s tvarohom. Pokiaľ máte radi skôr tvarohovejšiu konzistenciu, môžete pridať viac tvarohu. Dosladíme stéviou. Polovicu krému nanesieme na piškóty, prikryjeme druhou vrstvou piškótov a prikryjeme zvyškom krému. Necháme vychladiť v chladničke najlepšie 12 hodín. Pred podávaním posypeme kakaom.

Ďalšie tipy nájdete v rubrike Zdravé recepty.

Kde kúpiť zdravé potraviny?

Veľký výber zdravých potravín nájdete na Aktin.sk alebo aj v e-shope BrainMarket.sk. Vyberte si potraviny vhodné pre dedukčnú diétu, nízkokalorické potraviny, jedlo vhodné pre diabetikov, bezlepkové potraviny, zdravé sladidlá alebo bezlaktózové a či vegánske mlieka.

ZDRAVÁ VÝŽIVA NA AKTIN.SK

PRAJEM VÁM DOBRÚ CHUŤ

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz

Mamadodazda.sk
Logo