Recenzia MioMat

MioMat pripraví polievky, výživy, kaše, rastlinné mlieka aj smoothie. Do článku som pripravila podrobnú recenziu na prístroj MioMat a tiež tipy na recepty, ktoré rada pripravujem a sú vynikajúce.

MioMat na Mamigo.sk

Obsah

MioMat recenzie

MioMat splnil to, čo sľúbil. Na stlačenie jednoto tlačidla pripraví jemnú polievku, kašu alebo desiatu. Smoothie je hotové za 2 minúty, kaša, polievka či desiata trvá 25 minút.

Recenzia MioMat
Recenzia MioMat

Ako funguje MioMat?

Pokrájate zeleninu či ovocie, vložíte do prístroja, zalejete vodou, stlačíte tlačidlo a prístroj všetko urobí za vás – uvarí a rozmixuje.

Programy

MioMat ponúka niekoľko programov, ktoré sú určené na rôzne druhy pokrmov.

 • Polievka/kaša – tento program trvá 25 minút a za túto dobu zvládne pripraviť polievku, kašu alebo desiatu. Všetky suroviny starostlivo uvarí a rozmixuje. Ak chcete pripraviť desiatu, môžete naliať do menších pohárov desiatu ešte teplú, zaviečkovať a nemusíte poháre ani zavárať. Ohrev dosiahne 100 °C.
 • Smoothie – program trvá dve minúty, neohrieva a ani nič nevarí. Všetky suroviny sú dokonale rozmixované, navyše sa vytvorí tuhá pena.
 • RAW program – v RAW programe sa zahrievajú suroviny iba na 42 °C. Tento program trvá iba 15 minút a pripraví polievky, kaše alebo výživu v RAW kvalite.
 • VeggieMilk Cereal je program s dĺžkou 15 minút, ktorý zahrieva na 75 ° C a dokáže pripraviť rastlinné mlieko.
 • VeggieMilk Soy je program na prípravu mlieka zo sóje či z cíceru. Suroviny zahreje na 100 ° C a trvá 25 minút.
Recenzia MioMat
Recenzia MioMat

Parametre

 • Objem: 1,1 až 1,3 litra
 • Výkon ohrevu: 800 W
 • Výkon motora: 250 W
 • Otáčky: 11000 až 22000 / minútu

MioMat skúsenosti a hodnotenia

MioMat používam takmer každý deň – šetrí mi veľa času. Uvarí vynikajúce výživy i polievky, ktoré máme všetci veľmi radi. Vďaka intenzívnej príprave je chuť jedla plná. Polievky chutia veľmi dobre a intenzívne. Je až prekvapivé, ako je možné za 25 minút pripraviť takto chuťovo intenzívnu polievku bez použitia „vylepšovacích“ ingrediencií. Raňajky sú taktiež vynikajúce. Smoothie je skvele vyšľahané a jemné. Veľkú výhodu vidím aj v tom, že sa zašpiní iba jedna nádoba a nemusím nič prelievať, prekladať, potom mixovať. Skrátka stačí pokrájať ovocie či zeleninu, vložiť do prístroja, zavrieť veko a zapnúť. Hotovo. Počas prípravy pokrmov si môžem robiť to, čo chcem. Upratané je tiež hneď. Ak vydrží slúžiť niekoľko rokov, stane sa z neho jedna z najlepších investícií do kuchyne.

K nevýhode by som možno pripísala umývanie nádoby. Umývanie samo o sebe je rýchle, ľahké a nie je ani potrebný jar či saponát. Len musíte dať pozor, aby sa do priestoru pre zástrčku nedostala voda. Ďalej je potrebné ustrážiť, aby pri používaní MioMatu stál prístroj buď pod digestorom alebo na kuchynskej linke v priestore, kde nie sú skrinky. MioMat vypúšťa trošku pary, ktorá by mohla skrinky poškodiť. Ako dlho prístroj vydrží a aká je jeho životnosť, nemôžem zatiaľ posúdiť, pretože ho používam krátko.

Do motora sa nesmie dostať voda a je možné umývať iba nerezové časti prístroja.

MIOMAT na MAMIGO.SK

Kde MioMat kúpiť?

MioMat (hrnček var) kúpite najvýhodnejšie na Mamigo.sk. K MioMatu môžete dostať aj kuchárku s receptárom. Na internete nájdete množstvo receptov, ktoré môžete pri varení využiť. Ak hľadáte chutné recepty na polievky, výživu alebo smoothie, pozrite sa do článku: MioMat recepty: Polievky, výživy, smoothie.

10 CELKOVÉ SKÓRE
MioMat

Skvelý pomocník do kuchyne, s ktorým sa pri príprave krémových polievok, kaší, výživy alebo rastlinných mliek nenadriete. Stačí doň vložiť nakrájané suroviny, vybrať program a počkať, až hrniec pokrm uvarí a pripraví. MioMat zvládne aj studené pokrmy.

Pomer ceny a kvality
10
Ako vyzerá v interiéri
10
Design
10
Kvalita zpracování
10
Propracovanost do detailu
10
KLADY
 • Skvelý pomocník – naozaj splní to, čo sľubuje.
 • Polievky aj výživy sú dokonale rozmixované a jemné.
 • Polievka má silnú a intenzívnu chuť.
 • Užívanie je ľahké a rýchle - zvládne to úplne každý.
ZÁPORY
 • Umývanie nádoby je nepraktické, aj keď sa umýva ľahko bez saponátu, tak je potrebné dať pozor na to, aby sa do priestoru na kábel nedostala voda.
 • Vrtuľa z veka nejde vybrať.
 • Polievkovač nevie uvariť polievku s kúskami zeleniny.
MioMat na Mamigo.sk

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo