DIY snehuliaci ako zaujímavá koláž pre malé deti

Toto vyrábanie si deti náramne užili. Na vytvorenie obrázku sme použili hneď dve techniky – bodkovanie tyčinkou a lepenie koláže. V článku nájdete inšpiráciu na to, ako vyrobiť krásneho zimného snehuliaka.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z farebného papiera sme vytvorili krásny zimný výkres, ktorý zdobí nástenku v detskej izbičke. Na farebný papier deti nanášali vatovou tyčinkou bielu farbu a vytvárali snehové vločky. Keď farba zaschla, nalepili naňho snehuliaka, ktoré zlepili ako koláž. Vznikol veľmi pekný výsledok. Lepenie aj bodkovanie zvládnu deti od troch rokov. Vyrábanie je pre malé deti zaujímavé a nie je náročné. So strihaním budú potrebovať pomoc dospelého.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier (modrý – svetlo aj tmavo, červený, oranžový na nos)
  • Biely papier
  • Lepidlo v tyčinke
  • Nožnice
  • Vatovú tyčinku
  • Bielu farbu, čiernu farbu (alebo čiernu fixu)

Ako na to

Z bieleho papiera som nastrihala nepravidelné tvary. Na svetlo modrý papier som nakreslila snehuliaka (formát A5), ktorého som vystrihla. Ďalej som pripravila z kúska červeného papiera hrniec a z oranžového papiera nos. Kúsky som odložila na stranu. Deti na tmavomodrý papier nanášali temperovú farbu vatovou tyčinkou. Nechala som ich urobiť toľko bodiek, koľko sami chceli. Keď skončili s bodkovaním, dali sme papiere sušiť. Medzitým, čo vysychala biela farba, pustili sme sa do lepenia snehuliaka. Na svetlo modrý podklad lepili biele tvary. Medzi bielymi kúskami papiera mala zostať drobná medzera, aby bol vidieť svetlo modrý papier. Keď boli biele papiere na svojom mieste, vystrihla som snehuliaka znova. Na usušený podklad deti nalepili svoju koláž, pripevnili hrniec, nos a na záver čiernou farbou urobili bodky ako uhlíky.

DIY snehuliaci ako zaujímavá koláž pre malé deti
DIY snehuliaci ako zaujímavá koláž pre malé deti

Záverom

Z tohto tvorenia som mala veľkú radosť. Výsledný obrázok vyzerá skvele a navyše sme úplne prvýkrát skúšali techniku koláže, ktorú deti nikdy predtým nerobili. Vyrábanie zvládnu aj menšie trojročné deti. Možno, že budú miestami potrebovať pomoc dospelého, strihanie nezvládnu určite, ale vyskúša si niečo nové.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo