DIY dekorácie na okná mraky (lepenie reťazí)

Vianočné dekorácie na okná sme vymenili za tematicky príhodnejšie. S deťmi sme vytvorili premeny počasia – zamerali sme sa na sneh, dážď a hromy a blesky. 🙂 V článku na vás čaká inšpirácia na dekorácie na okná.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z farebného a bieleho papiera sme vyrobili tri mraky, slnko, blesky, vločky a hlavne farebné reťaze. Biely mrak a biele reťaze symbolizujú sneh, modrý mrak a modro-biele reťaze predstavujú dážď a šedý mrak so šedavými reťazami a bleskami predstavuje búrku, silný dážď s krúpami. Tieto dekorácie na okná boli orieškom a vyrábali sme ich pomerne dlho. Štvorročné aj päťročné deti budú potrebovať pomoc dospelého ako pri strihaní, tak pri lepení reťazí. Lepenie nám šlo pomaly a lepili sme s prestávkami týždeň. Školáci zvládnu dekorácie na okná vyrobiť sami.

Čo budete potrebovať

  • Nožnice
  • Farebné papiere (modrý, šedý, žltý)
  • Biely papier
  • Lepidlo v tyčinke

Ako na to

Z farebného papiera som vystrihla mrak, slnko a blesky. Deti sa pustili do strihania prúžkov, ktoré sme zlepili do koliesok. Strihanie aj lepenie nám trvalo veľmi dlho, ale to nevadilo.

Keď bolo všetko vystrihnuté, postupne sme lepili kolieska a utvárali sme reťaze. Pri farebnom variante sme najskôr nalepili samostatné farebné kolieska, ktoré sme spájali bielym farebným papierom. Keď sme po niekoľkých dňoch dolepili všetky reťaze, nalepila som ich na okno.

Záverom

Tieto dekorácie na okno vyzerajú pekne, sú zaujímavé a vyrábanie ocenia hlavne staršie deti, ktoré chodia do školy. Ak milujete vyrábanie papierových reťazí, budete z dekorácií na okná určite nadšení.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo