DIY dekorácia na okná do detskej izbičky mašinka (tvorenie pre deti)

V tomto prípade sme sa rozhodli vytvoriť s deťmi krásne dekorácie pre detskú izbu pomocou farebného papiera. Tieto mašinky dopĺňajú interiér detskej izby a pridávajú jej pôvab. V článku som pripravila návod na tento nádherné vyrábanie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

S využitím farebných papierov sme vytvorili nádherné okenné dekorácie. Táto remeselná činnosť je veľmi jednoduchá, strihanie nie je príliš komplikované a dekorácie sa rýchlo dokončia. Deti boli nadšené z výsledku a určite odporúčam vyskúšať tento projekt. Už štvorročné deti by mali byť schopné lepiť tieto mašinky a vagóniky samostatne, keďže sa skladajú z obdĺžnikov, čo zjednodušuje proces lepenia, čo je vhodné aj pre predškolákov a deti chodiacie do škôlky.

Čo budete potrebovať

  • Lepidlo
  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Izolepu (ktorú prilepíte dekorácie na okná) alebo špeciálnu gumu, ktorou sa pripevňujú obrázky na stenu či na okná

Ako na to

S využitím farebného papiera som pripravila diely potrebné na vytvorenie mašinky a vagónikov. Tento proces bol pomerne jednoduchý, pričom vagóniky mali tvar obdĺžnikov a podobný tvar mali aj okienka. Mašinka sa skladala z dvoch obdĺžnikov usporiadaných do tvaru písmena “L,” a mal aj komín. Okrem toho som pripravila aj ďalšie prvky, ako napríklad bicykel, trávu, slnko so svojimi lúčmi, mraky a dym. Deti potom zložili mašinku a vagóniky a všetko sme spolu prilepili na okno, čím sme dokončili naše dekorácie.

DIY dekorácia na okná do detskej izbičky mašinka (tvorenie pre deti)
DIY dekorácia na okná do detskej izbičky mašinka (tvorenie pre deti)

Záverom

Určite odporúčam toto tvorenie. Je pomerne jednoduché a konečný výsledok vyzerá skvele. Deti si pri lepení výrazne užili a boli nadšené z výsledku. 🙂

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo