Aké ekologické detské mlieko na opaľovanie je šetrné k oceánom? 5 tipov na produkty

Vyberáte bezpečné mlieko na opaľovanie, ktoré je šetrné nielen k detskej pokožke, ale aj k oceánom, koralom ak prírode? Do článku som pripravila tipy na kvalitné opaľovacie krémy a mlieka.

Obsah

Tipy na detské opaľovacie mlieko šetrné k oceánom

Ekologické detské mlieko na opaľovanie je ideálnou voľbou pre rodičov, ktorí hľadajú produkt šetrný k detskej pokožke aj k životnému prostrediu. Tieto opaľovacie mlieka neobsahujú škodlivé látky ako oxybenzón a octinoxát, ktoré poškodzujú koralové útesy a morský život. Sú vyrobené z biologicky rozložiteľných ingrediencií a neobsahujú parfumáciu a farbivá, čo minimalizuje riziko podráždenia citlivej detskej pokožky. S vysokým ochranným faktorom SPF 30 a viac poskytujú účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Medzi niektoré značky ekologického detského opaľovacieho mlieka patria WoodenSpoon, Attitude, Bioderma a Lavera. Pri výbere produktu je dôležité starostlivo si prečítať zloženie, zvoliť produkt s vysokým SPF a vybrať si od renomovanej značky. Ekologické opaľovacie mlieko je skvelým spôsobom, ako chrániť deti pred slnečným žiarením a súčasne chrániť životné prostredie.

Pri výbere ekologického detského opaľovacieho mlieka šetrného k oceánom je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov:

  • Filtre: Hľadajte opaľovacie krémy s minerálnymi filtrami, ako je oxid titaničitý a zinočnatý. Tieto filtre odrážajú slnečné lúče a sú šetrnejšie k životnému prostrediu ako chemické filtre.
  • Organické zložky: Vyberte si opaľovacie krémy s organickými zložkami, ktoré sú šetrnejšie k pokožke vášho dieťaťa aj k životnému prostrediu.
  • Bez škodlivých látok: Vyhnite sa opaľovacím krémom, ktoré obsahujú oxybenzón a oktinoxát, pretože tieto látky sú škodlivé pre koralové útesy a morský život.

WoodenSpoon SPF30 s výhradne minerálnymi non-nano UV filtrami

WOODENSPOON Opaľovacie telové mlieko Baby & Family SPF 30 je prírodné opaľovacie mlieko vhodné pre celú rodinu. Vyrobené je z jednoduchých a bezpečných prísad, ktoré sú šetrné ako k dospelej pokožke, tak aj k najjemnejšej detskej pokožke. Obsahuje rastlinné maslo bohaté na vitamíny, polyfenoly a antioxidanty, ktoré hydratujú a chránia pokožku pred vyschnutím. Vďaka minerálnym UV filtrom chráni kožu pred UVA aj UVB žiarením, zatiaľ čo vodeodolná textúra zaisťuje ochranu aj pri pobyte vo vode. Mlieko je certifikované ako bio produkt a neobsahuje žiadne alergény, dráždivé zložky ani ropné látky. Aplikuje sa približne 20 minút pred vystavením slnku a je odporúčané opakovať aplikáciu po kúpaní alebo osušení uterákom. Dôležité je nezostávať na slnku príliš dlho, najmä ak ste použili opaľovacie prostriedky. Opaľovacie mlieko zakúpite na Mojalekren.sk.

WoodenSpoon na MOJALEKAREN.SK


ATTITUDE 100% minerálna ochranná tyčinka na tvár a pery (SPF 30) bez vône 30 g

ATTITUDE 100% minerálna ochranná tyčinka na tvár a pery (SPF 30) bez vône je prírodný opaľovací produkt vhodný pre celú rodinu. Obsahuje kokosový olej a bambucké maslo, ktoré hydratujú pokožku a chránia ju pred vysychaním. Tyčinka poskytuje ľahkú bariéru, ktorá účinne ochraňuje pred UVA aj UVB žiarením. Jej bezplastový obal je 100% recyklovateľný a rozložiteľný. Aktívnou zložkou je oxid zinočnatý bez nanočastíc, ktorý je šetrný k pokožke aj životnému prostrediu. Krém nezanecháva biely film a je vhodný na aplikáciu na tvár, pery a ďalšie časti tela. Odporúča sa aplikovať 15 minút pred pobytom na slnku a opakovať každé 2 hodiny. Balenie obsahuje 30 g produktu. Opaľovaciu tyčinku zakúpite na Mojalekaren.sk.

Attitude na MOJALEKAREN.SK


AVÉNE Krém na opaľovanie SPF 30 50 ml

AVÉNE Krém na opaľovanie SPF 30 50 ml poskytuje vysokú ochranu proti slnečnému žiareniu a je vhodný pre suchú až veľmi suchú citlivú pleť. Hlavné výhody zahŕňajú vysokú účinnosť s minimom chemických filtrov, ochranu DNA buniek a kože pred fotostarnutím a voľnými radikálmi, príjemnú textúru, ktorá sa rýchlo vstrebáva, a bez zanechania bielych stôp. Zloženie je priateľské k oceánom a minimalizuje vplyv na životné prostredie. Obsahuje fotostabilný filtračný systém, antioxidačný komplex a termálnu vodu Avène. Krém je vodeodolný, neobsahuje silikóny a má jemnú parfumáciu. Odporúča sa aplikovať 20 minút pred slnením a opakovať často, najmä po plávaní a osušení uterákom. Opaľovací krém kúpite na Mojalekaren.sk. Na veľmi citlivú kožu pre malé deti môžete použiť mlieko AVÉNE s OF 50.

AVÉNE na MOJALEKAREN.SK


LA ROCHE-POSAY Anthelios Dermo-Pediatrics mlieko pre deti SPF 50+ 250 ml

LA ROCHE-POSAY Anthelios Dermo-Pediatrics mlieko pre deti SPF 50+ 250 ml poskytuje veľmi vysokú ochranu pokožky tváre a tela, vhodnú aj pre citlivú detskú pokožku. Obsahuje Mexoplex(R) pre extra vysokú ochranu pred UVA žiarením a termálnu vodu La Roche-Posay, ktorá upokojuje a pôsobí ako antioxidant. Mlieko je vysoko vodeodolné a poskytuje efektívnu ochranu pred UVA aj UVB žiarením, predchádza bunkovému poškodeniu spôsobenému slnečným žiarením. Odporúča sa aplikovať pred expozíciou na slnku a opakovane nanášať, najmä pri potení, kúpaní alebo oteru. Nedostatočné množstvo pri aplikácii môže výrazne znížiť úroveň ochrany. Krém zakúpite na Mojalekaren.sk.

LA ROCHE-POSAY na MOJALEKAREN.SK


Bioderma Photoderm

BIODERMA Photoderm Aquafluid Ochranný fluid Netónovaný SPF 50+ 40 ml je hydratačný zmatňujúci opaľovací krém s osviežujúcou vodnou textúrou, poskytujúci veľmi vysokú ochranu pokožky pred slnečným žiarením. Obsahuje prírodné púdre, ktoré zmatňujú pokožku a patentovaný systém Sun Active Defense, ktorý zosilňuje ochranu proti UVA žiareniu. Fluid má dry touch – matný finiš a vysoko vodeodolnú textúru, ktorá hydratuje a zmatňuje pokožku po dobu 8 hodín. Zloženie je na vodnej báze, ultra ľahké a svieže, nelepí, nemastí a je vhodné aj ako podklad pod make-up. Má veľmi dobrú kožnú a očnú znášanlivosť, je neparfumovaný a nekomedogénny. Odporúča sa aplikovať rovnomerne pred expozíciou na slnku a opakovane nanášať po potení, plávaní alebo zotretí uterákom. Krém zakúpite na Mojalekaren.sk.

BIODERMA na MOJALEKAREN.SK


Kde kúpiť kvalitné opaľovacie krémy a ako ich vybrať?

Kvalitný opaľovací krém kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Pokiaľ si nie ste výberom opaľovacieho krému istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

Opaľovací krém na MOJALEKAREN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo