Had z reťaze z farebného papiera

Reťaz z farebného papiera patrí na Vianoce k hlavným vianočným dekoráciám. Avšak, ako čo z neho vyrobiť počas roka? Vyskúšajte napríklad hada. Ako na to, nájdete v článku.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vyrábanie je vhodné pre deti od približne piatich rokov veku. Aj keď sa lepenie reťaze zdá ľahké, tak deti často v štyroch rokoch nevedia zlepiť z papiera koliesko, a to je kľúčové na vytvorenie hada. Školáci môžu hada dekorovať fixkami podľa svojej vlastnej fantázie.

Had z reťaze z farebného papiera
Had z reťaze z farebného papiera

Čo budete potrebovať

  • Farebné papiere
  • Fixy
  • Lepidlo
  • Nožnice

Ako na to

Z farebného papiera sme nastrihali prúžky. Lepšie je, keď sú prúžky kratšie (cca 10-12 cm). Z farebného papiera som vystrihla hlavu a špičku chvosta hada. Z prúžkov sme zlepili kolieska a z nich reťaz. Reťaz môžete dekorovať fixkami podľa fantázie. Dekorovanie je pre malé deti naozaj zložité, ale starším deťom sa bude páčiť, pretože si môžu vyrobiť hada podľa vlastnej fantázie. Nakoniec sme na reťaz nalepili hlavu a aj chvost. Na hlavičku sme nalepili oči a jazyk.

Had z reťaze z farebného papiera
Had z reťaze z farebného papiera

Záverom

Toto vyrábanie deti veľmi bavilo, ale výsledok ich doslova nadchol. Tvorenie odporúčam pre milovníkov zvieratiek a nielen pre nich. 🙂

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo