Strašidlá: Halloweenské tvorenie pre malé deti

Tieto strašidlá majú veselý a nehrôzostrašný vzhľad, výrazne sa odlišujú od niektorých iných halloweenských dekorácií. Deťom sa zdali vtipné a roztomilé. V článku nájdete návod na to, ako ich vyrobiť. Vďaka jednoduchému triku sú vhodné aj pre malé deti.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Toto tvorenie môžu už začať deti od troch rokov. Práca s farbami nie je zložitá, a keď majú deti pripravené všetky diely na lepenie, môžu vytvoriť strašidlo podľa svojho vlastného nápadu. Aj deti v prvom a druhom ročníku školy si môžu užiť túto činnosť.

Čo budete potrebovať

  • Biely papier
  • Tempery
  • Štetec
  • Farebné papiere
  • Nožnice
  • Lepidlo

Ako na to

Začali sme s bielym papierom formátu A4, ktorý sme prehli napoly. Deti naniesli farbu na jednu polovicu papiera, prikryli ho druhou polovicou a potom použili ruku na vyhladenie. Týmto spôsobom sme vytvorili farebný tvar, ktorý sme nechali uschnúť. Medzitým som pripravila rôzne diely na strašidlo, ako je klobúk, oči, ruky, nohy, pusa a mašľa, z farebného papiera. Keď farba zaschla, deti použili tieto diely na ozdobenie svojho strašidla. Nakoniec sme rovnakým spôsobom vytvorili aj tekvicu.

Strašidlá: Halloweenské tvorenie pre malé deti
Strašidlá: Halloweenské tvorenie pre malé deti

Záverom

Toto tvorenie je snadné a zábavné. Dokážou si s ním poradiť aj ty nejmenší děti, ale budou potřebovat asistenci dospělé osoby.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo