Tvorenie pre deti: Jesenné ježkovia z farebného papiera

Ježkové z papíru určené především pro předškoláky. Vytvořili jsme jednoduché ježky, kteří na svých hřbetech nesou listí. V článku najdete tip na krásnou podzimní tvorbu pro předškoláky.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Toto tvorenie je vhodné pre deti predškolského veku a prváčikov. Pre mladšie deti môže byť ťažké zložiť harmoniku z farebného papiera. Štvorročné dieťa by s tým mohlo mať problém a je preto vhodné, aby mu rodičia pomohli.

Čo budete potrebovať

  • Lepidlo
  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Fixu

Ako na to

Z farebného papiera (A4 formát) sme vytvorili harmoniku. Zo žltého, červeného a oranžového papiera sme vystrihli farebné lístky. Z ružového papiera sme vytvarovali telo ježka a z čierneho papiera jeho nos. Ježka môžete ozdobiť rôznymi farbami podľa vašej voľby. Spremenili sme papier na polovicu a zlepili ho tak, aby vytvoril vzor v tvare vetracieho ventilátora. Deti prilepili tento vzor na telo ježka ako bodky, nakreslili oko na jeho hlavičku a nakoniec pridali lístky na miesta bodiek.

Jesenné ježkovia z farebného papiera
Jesenné ježkovia z farebného papiera

Záverom

Tvorenie je pre malé deti v predškolskom veku jednoduchá, ale pre štvorročné deti môže byť náročné zložiť papier do harmoniky. Ježkovia budú zábavou pre deti v predškolskom veku a prvákom.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo