Precvičovanie jemnej motoriky: Zdobíme čiapky a rukavice z papiera

Zdobenie čiapok a rukavíc bude zábavnou aktivitou pre deti už od dvoch rokov veku. V tomto článku nájdete jednoduchý návod a inšpiráciu pre túto zábavnú činnosť.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Zelený papier som použila na vystrihnutie tvarov čiapok a rukavíc, zatiaľ čo bieleho papiera som využila na vystrihnutie hviezdičiek, koliesok a mesiačikov. Na čiapkach sme pridali odličovací tampóny ako brmbolce. Toto lepenie je vhodné aj pre dvojročné deti, pri ktorom môžu precvičovať svoje jemné motorické schopnosti a zároveň sa učiť pracovať s lepidlom.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Ceruzku
  • Nožnice
  • Biely papier
  • Lepidlo
  • Odličovací tampón

Ako na to

Z papiera v rôznych farbách som vystrihla čiapky a rukavice, vrátane malých brmbolcov na čiapke. Z bielého papiera som pripravila hviezdičky, malé kvety a kruhy. Deti si potom pri lepení čiapok a rukavíc mohli nechať voľný priebeh svojej fantázie a prilepiť hviezdičky, mesiačiky a kruhy podľa vlastného výberu.

Precvičovanie jemnej motoriky: Zdobíme čiapky a rukavice z papiera
Precvičovanie jemnej motoriky: Zdobíme čiapky a rukavice z papiera

Deti použili lepidlo priamo na farebný papier, pretože to pre nich bolo jednoduchšie a praktickejšie. Na čiapkach sme pridali odličovací tampón ako brmbolce. Výsledok sa deťom veľmi páčil.

Záverom

Táto aktivita je jednoduchá na prípravu, a nepotrebujete na ňu zložitý materiál, všetko sme mali k dispozícii doma. Lepenie čiapok a rukavíc bolo skvelým spôsobom, ako si spestriť dopoludnie pred tým, ako sme sa vybrali von.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo