Podpora imunity u detí pred nástupom do škôlky: Vyskúšané tipy ako na to

Ako podporiť imunitu dieťaťa pred nástupom do škôlky a čo robiť, aby dieťa nemarodilo? Do článku som pripravila skúsenosti s doplnkami stravy, ktoré nám pomohli posilniť imunitu detí.

Obsah

Čo robiť, aby dieťa nemarodilo?

Pri nástupe do škôlky väčšina detí prvý rok často marodí. Bohužiaľ, tak to je. Deti na seba prskajú v pomerne veľkom kolektíve bacily a bývajú často choré. Pokiaľ dieťa chodí do súkromnej škôlky alebo do detskej skupiny, kde je v triede okolo 10 detí, býva chorobnosť výrazne menšia. Mám to vyskúšané. Keď jedno z detí chodilo do škôlky, kde bolo v triede približne 10 až 12 detí, bolo chorých pomerne málo na to, že navštevovalo škôlku prvý rok. Akonáhle začalo chodiť do triedy s dvojnásobným počtom detí, ihneď sa zvýšila chorobnosť. Imunitu detí je vhodné posilňovať výživové doplnky. Odporúča sa tiež chodiť pravidelne von alebo sa otužovať (to sme neskúšali).

Ako dlho vopred treba podporiť imunitu dieťaťa?

Toto je veľmi individuálne. Nám trvalo približne 9 až 12 mesiacov, kým prejavilo posilňovanie imunity. Je to dlhá doba, ale oplatí sa ju vydržať a poctivo dávať doplnky stravy. Vyberať môžete zo širokého spektra doplnkov stravy, ktoré posilňujú imunitu. Najvhodnejšie je vyberať z betaglukánov, prípadne môžete dieťaťu podávať aj Preventan.

Aké doplnky stravy vybrať?

Nižšie uvádzam doplnky stravy, ktoré deťom skutočne pomohli a pravidelne ich užívajú. Vždy je jednoduchšie posilňovať imunitu detí od 3. rokov veku, pretože väčšina doplnkov stravy je vhodná pre deti od 3 rokov. Betaglukány sa predávajú aj pre mladšie deti vo forme sirupov, ale deťom tieto sirupy veľmi nechutili.

  • Preventan Junior – deťom tento doplnok stravy veľmi chutí. Dávam ho pravidelne, striedam s hlivou ustricovou, po celý rok. Milujú jahodovú príchuť. Dávam verziu bez vitamínu D, pretože preventan s vitamínom D je veľmi kyslý a to by deti nechceli zjesť. Preventan kúpite tu.
  • TEREZIA Hliva ustricová + lactobacily 60 + 60 kapsúl ZADARMO – vynikajúca hliva ustricová doplnená o laktobacily je vhodná pre deti od 3 rokov veku. Hlivu za výhodnú cenu kúpite na Mojalekaren.sk. Balenie vydrží dlho, denne deťom stačí jedna tableta. Trojročné dieťa kapsulu bez problémov prehltne.
  • TEREZIA Hliva ustricová s rakytníkovým olejom 100 + 100 kapsúl ZADARMO – ďalší skvelý produkt s betaglukánmi a navyše s rakytníkovým olejom, ktorý podporí imunitu detí a dospelých. Denne stačí jedna tableta. Výhodne kúpite hlivu tu.

Hlivu ustricovú, betaglukány, a tiež doplnky stravy na podporu imunity najlepšie zakúpite v lekárni. Týchto doplnkov je celý rad a určite fungujú dobre. My sme skúšali tieto tri, fungujú skutočne veľmi dobre. Pokiaľ budete chcieť podporiť imunitu detí, môžete navyše zakúpiť kôru bakteriálneho lyzátu GS Imunostim Junior. Bakteriálny lyzát je vhodný ako prevencia nachladnutia alebo nádchy. Dávala som ho deťom tiež, ale potom sme prešli na bakteriálny lyzát, ktorý bol na lekársky predpis, pretože bol ešte silnejší. Tento je chuťovo vynikajúci a dieťa ho dobre zje.

Aký doplnok stravy dávať deťom, ktoré nechcú nič zjesť?

Deťom, ktorým nechutí sirup, nevypijú nápoj a nespolknú tabletku, môžete podávať doplnky stravy, ktoré im budú chuťovo sympatické. Chuťovo dobrý je Preventan Junior. Je to taký cukrík, ktorý dieťa vycucá. Je skutočne veľmi dobrý a deti s tým nebudú mať žiadne problémy. Zakúpiť tiež môžete vitamínové cukríky, ktoré obsahujú pridané vitamíny. Skúšali sme ich skutočne veľa. Deťom najviac chutí Vibovit. Denne stačí 1 až 2 vitamíny. Cukríky im veľmi chutia (skúšali sme aj Marťanky, Rakytníčky, Vitar Kids).

Kde kúpiť kvalitné vitamíny a ako ich vybrať?

Kvalitné vitamíny kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom vitamínov istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

VITAMÍNY na MOJALEKAREN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

ĎALŠIE ČLÁNKY Z RUBRIKY ZDRAVIE
1 Aké užívať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu?

Aké užívať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu?

Do článku som pripravila zaujímavé informácie o tom, aké používať laktobacily pri podozrení na laktózovú intoleranciu alebo alergiu na laktózu. Pozrite sa na to, čo vybrať a aké laktobacily môžete bezpečne užívať. Obsah   …
Read full review More details +
2 Opaľovací krém pre deti: Poradňa a najčastejšie otázky

Opaľovací krém pre deti: Poradňa a najčastejšie otázky

Detská pokožka je oveľa citlivejšia ako pokožka dospelých a ľahšie sa spáli. Pre malé deti je vhodné používať opaľovací krém, ktorý je pre ne priamo určený. Aký opaľovací krém vybrať, aby bol pre deti účinný a zároveň aby ​​bol bezpečný? Obsah …
Read full review More details +
3 Kolagén pri dojčení: Je možné užívať a aký vybrať?

Kolagén pri dojčení: Je možné užívať a aký vybrať?

Kolagén je bielkovina prirodzene sa vyskytujúca v spojivových tkanivách. Je vhodné užívať kolagén pri dojčení a aký vybrať? Do článku jasom pripravila užitočné informácie a tip na kvalitný kolagén pre dojčiace ženy. Obsah   Aký …
Read full review More details +
4 Intolerancia laktózy v tehotenstve: Aký doplnok stravy užívať?

Intolerancia laktózy v tehotenstve: Aký doplnok stravy užívať?

Intolerancia laktózy alebo neznášanlivosť laktózy je neschopnosť tráviť laktózu, cukor prirodzene sa vyskytujúci v mliečnych výrobkoch. Vzniká kvôli nedostatku enzýmu laktázy, ktorý štiepi laktózu na menšie cukry, ktoré telo dokáže vstrebať. Aký …
Read full review More details +
5 Vitamíny a doplnky stravy v tehotenstve - Maliník v prvom trimestri

Vitamíny a doplnky stravy v tehotenstve – Maliník v prvom trimestri

Je možné piť maliník v prvom trimestri? Uškodí bábätku a prečo sa o pitie maliníka viac zaujímať? Do článku som pripravila skúsenosti a aj podrobnejšie informácie o maliníku. Obsah   Je čaj z maliníka bezpečný v tehotenstve? …
Read full review More details +
6 Podpora imunity u detí pred nástupom do škôlky: Vyskúšané tipy ako na to

Podpora imunity u detí pred nástupom do škôlky: Vyskúšané tipy ako na to

Ako podporiť imunitu dieťaťa pred nástupom do škôlky a čo robiť, aby dieťa nemarodilo? Do článku som pripravila skúsenosti s doplnkami stravy, ktoré nám pomohli posilniť imunitu detí. Obsah   Čo robiť, aby dieťa nemarodilo? Pri …
Read full review More details +

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo