Čo pomáha na stres a nervy: Tipy na prírodné lieky na stres

Ako sa zbaviť stresu prirodzenou cestou a čo pomáha na stres a nervozitu? Pozrite sa na tipy, ktoré vám môžu pomôcť bez toho, aby ste museli užívať silné lieky.

Obsah

Čo je stres a čo ho spôsobuje

Stres je telesné alebo duševné napätie alebo nerovnováha. Spája sa s udalosťami, ktoré v nás budia neistotu, napätie, úzkosť či strach. K najviac stresujúcim situáciám patria vážne ochorenia, úmrtia blízkej osoby, vážny úraz, rozvod alebo rozchod s partnerom, dlhodobé problémy, napätie v rodine, náročné zamestnanie, súdne spory, finančné problémy a tiež prehnané očakávania. Stres ovplyvňuje črevnú mikroflóru. Nekvalitná strava a nedostatok fermentovaných potravín negatívne ovplyvnia fungovanie čriev.

Ako zvládnuť stres?

  • Relaxácia pomáha sústrediť sa na úlohy alebo konkrétne situácie. Regeneruje sily po náročnej duševnej činnosti, uľahčuje spánok. Relaxovať môžete aj dvakrát denne 10-15 minút.
  • Teplé mlieko s kakaom alebo s medom môže pomôcť na upokojenie. Ďalej pomáhajú bylinkové čaje – ľubovník, medovka, valeriána lekárska, levanduľa
  • Kvalitná čokoláda s vyšším obsahom kakaa pomáha zmierniť stres.
  • Pravidelný spánok je skvelým pomocníkom.
  • Nezabúdajte na pohyb. Niekoľkokrát týždenne môžete športovať alebo sa hýbať 30 minút denne. Pohyb pomáha uvoľniť endorfíny, ktoré dovolia zabudnúť naše starosti.
  • Vyskúšajte prírodné vitamíny, bylinky alebo nápoje, ktoré vám môžu pomôcť so zvládaním stresu pomôcť.

Čaj a bylinky na stres

Na stres sa používajú tieto bylinky: ľubovník bodkovaný, medovka lekárska, valeriána lekárska, levanduľa, harmanček pravý. Pri nadmernom strese môžete piť ľubovníkový čaj, avšak pozor. Ľubovník znižuje účinky antibiotík, antivirotík, liekov na zníženie cholesterolu a tiež antikoncepcie. Navyše ju nemožno užívať spoločne s antidepresívami a spôsobuje nadmernú citlivosť na slnečné žiarenie. Medovka napomáha znížiť nespavosť, valeriána pomáha pri nervových poruchách a úzkostiach.

OK! Stress od Naturesfinest.sk

Výživový doplnok Naturesfinest OK! Stress funguje na úrovni neurónov (nervových buniek), znižuje hodnotu alfa-amylázy, indikátor stresu. V zložení OK!Stress nájdete patentovanú látku Serenzo™, ktorá znižuje hladinu stresu.

Výživový doplnok od Naturesfinest.sk sa užíva dobre. V plechovej dóze je prášok, z ktorého pripravíte lahodný nápoj. Na jeden mesiac stačí jedna plechovka. Nápoj sa pripravuje ľahko. Lyžičku prášku rozmiešate v 150 -250 mililitroch vody.

Zloženie: Maltodextrín, erytritol, Serenzo™, bambusové vlákna, citrónová prírodná príchuť (2 %), B komplexná zmes (B1, B2, B6, B12, kyselina listová, kyselina pantoténová, niacín), steviol-glykozidy

OK! Stress kúpite cenovo výhodne na Naturesfinest.sk

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je predklad českého článku z webu Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo