Letný drink: Zaujímavé letné tvorenie pre malé deti

K letu patrí poriadna limonáda so slamkou. A my sme takú vyrobili. Deťom sa vyrábanie veľmi páčilo. Tip na letné tvorenie nájdete v článku.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vyrábať môžu deti od dvoch a pol rokov veku. Budú potrebovať pomoc pripraviť všetky podklady na strihanie – pohárik, hubku aj citrón. Lepenie citróna je ťažké, ale dobre si precvičí jemnú motoriku. Pre začiatočníkov môžete urobiť jeden veľký citrón namiesto niekoľkých menších.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Hubku na riad (len kúsoček)
  • Nožnice
  • Bielu tempera
  • Lepidlo
  • Izolepu

Ako na to

Z červeného a oranžového papiera som pripravila téglik – použiť môžete aj iné farby. Z tmavo žltého papiera som vystrihla kolieska na citrón. Zo svetlo žltého papiera som vystrihla menšie kolieska na vnútro citróna. Kolieska som rozstrihla na osem častí. Z hubky na riad som vystrihla kocku. Deti najprv natlačili bielou farbou kocky do téglikov. tieto biele kocky predstavovali kocky ľadu. Potom sa pustili do prípravy citróna. Na žlté koliesko nalepili malé svetlo žlté trojuholníčky ako vnútro citróna. Keď biela farba zaschla, nalepili do pohára citrón a nakoniec aj slamku. Slamku môžete prilepiť lepidlom alebo izolepou. My sme ho prilepili izolepou.

Letný drink: Zaujímavé letné tvorenie pre malé deti
Letný drink: Zaujímavé letné tvorenie pre malé deti

Záverom

Krásne a nápadité tvorenie deti zaujme nielen vďaka slamke. Vyrobiť limonádu ich bude lákať. A to to viac, keď si môžete vybrať príchuť – malinovú, jahodovú, pomarančovú, kivi (a podobne).

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo