Ako na zdravé vlasy? Skúste nový jedálniček aj vitamíny

Častým farbením a zahrievaním sa vlasy ničia, lámu sa, sú slabé a môžu vypadávať. Svoju úlohu zohráva aj vek a dedičná dispozícia. Do článku som pripravila tipy na vitamíny na vlasy, ktoré sú cenovo dostupné.

Obsah

Prečo sa starať o vlasy

V niektorých obdobiach nášho života sa môže kvalita vlasov zhoršiť. U žien to je najmä po pôrode, keď začnú vlasy vypadávať. Kvalita vlasov sa začne zhoršovať po štyridsiatke, a tak je vhodné okrem kvalitného šampónu alebo kôry na vlasy jesť vitamíny na vlasy.

Často zhoršenie vlasového vlákna pozorujeme na jar, kedy dochádza k poklesu melatonínu, ktorý sa nachádza vo vlasovom folikule. Zníženie tvorby melatonínu zapríčiní častejšie padanie vlasov. Kvalitu a pevnosť vlasového vlákna môžete podporiť správnou stravou alebo vhodne zvolenými doplnkami stravy.

Vitamíny v potravinách

Zinok dodá vlasom lesk, zlepší kvalitu nechtov a pokožky. Pôsobí priaznivo na vlasový folikul, vlas ukotvuje a podporuje jeho rast. Zinok môžete konzumovať v doplnkoch stravy a tiež je obsiahnutý v tekvicových semienkach, ustriciach, fazuliach alebo v keli.

Selén spomaľuje proces starnutia buniek, eliminuje lupiny, pomáha rastu vlasov a pri pravidelnej konzumácii potravy s vysokým obsahom selénu sú vlasy hustejšie. Selén nájdete vo vajciach, hubách, morských plodoch a tiež ho obsahujú para orechy.

Vitamíny skupiny B a C dobre pôsobia na kvalitu vlasov. Vitamín B reguluje tvorbu kožného mazu, Vitamín C podporuje prekrvenie vlasovej pokožky, zosilňuje štruktúru vlasu a pomáha lepšiu produkciu kolagénu. Vitamín B nájdete v kvasniciach, Vitamín C je v ovocí alebo v šípku.

Doplnky stravy: Hair Vitamins

Vitamíny na vlasy od Naturesfinest.sk sa dobre užívajú. V plechovej dóze je prášok, z ktorého pripravíte lahodný nápoj. Na jeden mesiac stačí jedna plechovka. Nápoj sa pripravuje ľahko. Lyžičku prášku rozmiešate v 150 -250 mililitroch vody.

Zloženie: Maltodextrín, erytritol, hydrolyzovaný prášok, MSM, pomarančová príchuť, protispekavá látka: bambusová vláknina, vitamín C (kyselina askorbová), koncentrát prášku červenej repy, biotín (D-biotín), steviol-glykozidy

V jednej porcii je obsiahnuté veľké množstvo biotínu = 450 µg (900 % NV) biotínu a 100 mg (125 % NV) vitamínu C. Mne sa po biotíne výrazne zlepšila kvalita vlasov a zrýchlil sa ich rast. Pri pravidelnom užívaní biotínu mi rástli vlasy za mesiac o viac ako 1 centimeter (1,2-1,5 cm).

Hair Vitamins kúpite cenovo výhodne na Naturesfinest.cz. Na vitamíny sú akcie a zľavy av balení po 2 kusoch zaplatíte iba jeden kus.

Pri pravidelnom užívaní sú vlasy lesklejšie a pevnejšie. Nápoj je chutný a dobrý. Užívať môžete aj Beauty Kolagén s kyselinou hyalurónovou a koenzýmom Q10, ktorý pomáha zlepšiť stav vašej pokožky (Recenzie Beauty kolagén s kyselinou hyalurónovou a koenzýmom Q10 od Naturesfinest.sk).

Kde produkty na zlepšenie kvality vlasov objednať

Vitamíny na vlasy kúpite v e-shope Naturesfinest.sk. V e-shope bývajú výhodné akcie a zľavy, kedy môžete dostať produkty zadarmo. Dôležité je užívať balíček pre zdravú pečeň dlhodobo a pravidelne, a tak sa tieto výhodné akcie hodia. Zakúpiť môžete aj ďalšie zaujímavé vitamíny alebo nápoje. 🙂

HAIR VITAMINS na NATURESFINEST.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo