Ako vyzerá zimná dedinka: zaujímavé lepenie pre deti od 3 rokov

Minulý rok sme sa pustili do zaujímavého projektu s názvom “Čo sa deje v noci.” Deti mali radosť z tohto tvorenia, a preto som sa rozhodla, že tento rok vytvoríme zložitejší, ale veľmi zaujímavý zimný obrázok. Môžete si pozrieť našu zimnú dedinku v tomto článku, a možno vás inšpiruje k vytvoreniu vlastnej koláže.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Naša zimná dedinka s padajúcim snehom vznikla z farebného a krepového papiera. Som veľmi spokojná s výsledkom, a môžem povedať, že aj trojročné deti môžu tento projekt zvládnuť, samozrejme s drobnou pomocou dospelého (najmä pri strihaní a usporiadaní obrázku). Staršie deti môžu byť samostatné pri vystrihovaní a usporiadaní jednotlivých častí obrázku.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Štvrtku
  • Vodovky, tempery, tuš (nie je nutné) a štetec
  • Lepidlo
  • Vatu
  • Odličovací tampón
  • Zelený krepový papier na kopec

Ako na to

Modrý papier sme použili ako pozadie a následne sme pridali farebné obdĺžniky na tvorbu domčekov, červené trojuholníky na strechy, čierny obdĺžnik na komíny, malé modré štvorčeky na okná a krepový papier na zelený kopec. Na záver sme vystrihli mráčiky z odličovacích tampónov a vytvorili malé guličky z bielej vaty na znázornenie snehu.

Ako vyzerá zimná dedinka: zaujímavé lepenie pre deti od 3 rokov
Ako vyzerá zimná dedinka: zaujímavé lepenie pre deti od 3 rokov

Deti začali tým, že vytvorili domčeky. Na obdĺžniky nalepili okná a strechy a z druhej strany pridali komíny. Následne pripevnili domčeky na modrý papier podľa našej predstavy, kam majú patriť. Do kopca pod domčekmi pridali krepový papier. Ak by krepový papier presvital, pridali by sme druhú vrstvu. Na modrej oblohe prilepili mraky a z nich začalo snežiť. Pod mrákmi vytvorili bodky lepidlom a pridali mäkké biele guličky zo vaty na znázornenie snehu.

Záverom

Toto zimné kolážové dielo nadchlo naše deti, ktoré si užívali tvorenie domčekov a pridávanie mäkkých mráčikov na modrý papier. Vytváranie dedinky so snehom bolo pre nich zábavné. Výsledný obrázok sa nám veľmi páči, zdobí nástenku v detskej izbe.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo