Jarné tvorenie pre deti: Vtáčiky v búdke

Aktuálne prebieha jarné tvorenie v plnom prúde. Tentokrát sme sa pustili do vytvárania vtáčikov, ktorí sú určení na pristátie v búdke. Toto jednoduché a krásne remeslo bavilo naše deti nesmierne. V tomto článku vám ponúkame tipy a postup, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Pre tento projekt sme použili štvorec papiera a vytvorili z neho vtáčiu búdku. Deti si túto búdku vyfarbili vodovkami podľa vlastnej predstavy. Vymaľovanie búdky zvládajú už deti vo veku štyroch rokov veľmi dobre. Deti vo veku šiestich rokov môžu byť samostatné pri vystrihovaní vtáčikov, hoci pri rezaní búdky budú potrebovať pomoc od dospelých.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Farebný papier
  • Vodovky
  • Štetec
  • Nožnice
  • Lepidlo

Ako na to

Na vytvorenie veľkej búdky sme použili štvorec papiera (formát A4) a z farebného papiera sme pripravili telo vtáčikov, krídla, zobáky a oči. Deti najprv vymaľovali búdku podľa svojho vlastného uváženia, podľa toho, ako si ju predstavovali. Po vyschnutí farieb deti zlepili vtáčikov a prilepili ich na búdku. Výsledok bol krásny a hotový k vystaveniu.

Jarné tvorenie pre deti: Vtáčiky v búdke
Jarné tvorenie pre deti: Vtáčiky v búdke

Záverom

Toto tvorenie nie je vhodné len pre domáce prostredie, ale môže sa robiť aj v materskej škole, v školskom klube alebo dokonca na letnom tábore. Je to aktivita, ktorá nevyžaduje zložité prípravy a deti môžu samostatne strihať vtáčikov a krídla.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo