Precvičovanie jemnej motoriky: Sova z farebného papiera

Ako trénovať jemnú motoriku formou zábavy? Vytvorili sme sovu, ktorá letí tmavou oblohou (len jej chýbajú rozprestreté krídla). 🙂 V tomto článku sa môžete inšpirovať zábavným tvorením pre deti.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Na tmavomodrý papier sme pripravili kúsky farebného papiera, z ktorých deti mohli nalepiť sovičku vo vzduchu. Lepenie pomáha deťom precvičiť jemnú motoriku a naučiť sa pracovať s lepidlom. Táto tvorba je vhodná pre deti už od dvoch a pol roka. Pre také malé deti je dôležná sprievodná pomoc dospelého, no v procese tvorby sa môžu veľa naučiť. Deti vo veku päť rokov a viac už môžu samostatne strihať farebný papier a dokonca sa aj samy lepiť.

Čo budete potrebovať

  • Farebné papiere (hnedý, béžový a oranžový)
  • Lepidlo
  • Veľké oči (biely papier, čierna fixa)
  • Nožnice

Ako na to

Začali sme tým, že sme si spoločne pripravili malé kúsky farebného papiera. Nastrihali sme kúsky hnedého a béžového papiera na malé kocky. Z oranžového papiera sme vytvorili zobáčiky a pazúriky. Na tmavomodrý papier sme potom pastelkou nakreslili sovičku. Deti následne na tmavomodrý papier naniesli lepidlo a začali tvoriť. Lepili jednotlivé kúsky farebného papiera, až kým sovička nebola hotová. Nakoniec pridali zobáčik, pazúriky a oči.

Precvičovanie jemnej motoriky: Sova z farebného papiera
Precvičovanie jemnej motoriky: Sova z farebného papiera

Záverom

Toto zábavné tvorenie určite zaujme najmä mladšie deti, ktoré budú potrebovať pomoc s tým, aby mohli strihať a nakresliť malú sovičku. Staršie deti už môžu lepiť podľa vlastnej predstavivosti, sami si môžu nakresliť sovičku (možno aj s rozprestretými krídlami) a vytvoriť krásny obraz pomocou tejto zaujímavej mozaiky.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo