Tvorenie pre deti: Jarný súmrak a vtáčiky

V minulom roku sme sa venovali nádhernému remeselnému tvoreniu s názvom DIY jarná lúka pri západe slnka. Tento rok sme sa k tomuto tvoreniu vrátili, ale lúku sme vymenili za vtáčiky. Pripravil som tip na jednoduché a krásne tvorenie pre deti.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Deti na štvrtke nakreslili jarný západ slnka. Keď sa farba na papieri vyschla, prilepili čierny pás ako vtáčikový drôt, na ktorom sedeli vtáčiky. Potom pridali vtáčiky a vytvorili kresbu. Maľovať môžu aj deti vo veku troch rokov. Nie je to ťažké. Deti okolo štyroch až piatich rokov veku dokážu obrázok vymaľovať samostatne a dokonca vedia vytvoriť peknú farebnú kompozíciu. Školáci môžu sami vystrihnúť vtáčiky z čierneho papiera. Lepenie je jednoduché a zvládne ho aj trojročné dieťa.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Čierny papier
  • Štetec
  • Vodovky

Ako na to

Na prípravu obrázka som použil čierny papier na vtáčiky a úzky čierny pás papiera ako drôt. Deti vyfarbili štvorku vodovkami podľa svojej predstavivosti. Papier sme nechali uschnúť a potom deti prilepili čierny pás a naňho vtáčiky.

Tvorenie pre deti: Jarný súmrak a vtáčiky
Tvorenie pre deti: Jarný súmrak a vtáčiky

Na obrázok môžete pridať viac drôtov a vytvoriť menšie vtáčiky. Môžete namiesto drôtu použiť vystrihnúť vetvičku z čierneho papiera. Je to len na vás, čo sa vám bude páčiť.

Záverom

Deti majú veľmi rady kreslenie vodovkami a lepenie, a tak sme sa vrátili k našej obľúbenej aktivite, ktorá spojila maľovanie a lepenie, a vytvorili sme krásny jarný obraz, ktorý teraz zdobí stenu v detskej izbe.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo