TOP 3 doplnky stravy s vlákninou: Aké vybrať a prečo?

Aké vybrať doplnky stravy s vlákninou? Pozrite sa na to, prečo je vláknina užitočným doplnkom stravy a akú vlákninu vybrať.

Obsah

Prečo vyberať doplnky stravy s vlákninou

Vláknina je nevyhnutným nutričným prvkom, ktorý je dôležitý na udržanie zdravia čriev a celkového zdravia tela. Vláknina v potravinách sa nachádza v celozrnných obilninách, semienkach, orechoch, ovocí, zelenine a strukovinách. Dostatočný príjem vlákniny môže prispieť k celkovému zdraviu tela. Dospelí by mali konzumovať minimálne 25-30 gramov vlákniny denne. Pokiaľ máte nedostatok vlákniny z bežnej stravy, doplnky s vlákninou sú vhodnou voľbou.

Jedným z najobľúbenejších doplnkov stravy je psyllium, ktoré má vysoký obsah rozpustnej vlákniny. Rozpustná vláknina sa viaže na vodu a vytvára želatínovú hmotu, ktorá pomáha regulovať hladinu cukru v krvi a cholesterol. Psyllium vláknina je k dispozícii vo forme prášku alebo tabliet a je veľmi ľahko stráviteľná. Ďalšou obľúbenou formou doplnku stravy s vlákninou sú tablety, ktoré obsahujú vlákninu. Tablety sú často vyrobené z kombinácie nerozpustnej a rozpustnej vlákniny, čo umožňuje, aby sa dobre rozpúšťali a prispievali k celkovému zdraviu čriev. Vyhľadávanou formou je tiež jablčná vláknina, ktorá je k dispozícii vo forme prášku alebo kapsúl.

Výhody doplnkov stravy s vlákninou

Vláknina môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu v krvi, regulovať hladinu cukru v krvi a podporiť zdravú črevnú mikroflóru. Doplnky stravy s vlákninou môžu tiež pomôcť s trávením. Nemali by byť používané ako náhrada za zdravú stravu, ale ako doplnok k bežnej strave.

DÁVKOVÁNÍ
KLADY
ZÁPORY
Topnatur Psyllium
Topnatur Psyllium
250 tabliet
DO E-SHOPU
DÁVKOVÁNÍ
1-2x denne 5 kapsúl
zapiť 200 ml vody
KLADY
Priaznivá cena
Dobrá kvalita
ZÁPORY
Nič
DR. POPOV Psyllium
DR.POPOV Psyllium
vláknina 500 g
DO E-SHOPU
DÁVKOVÁNÍ
1 – 2 čajové lyžičky
(2,5 – 5 g) vlákniny
KLADY
Nízka cena
Kvalitný produkt
ZÁPORY
Chuť
DR. POPOV Psyllium
DR. POPOV Psyllium
probio 120 kapsúl
DO E-SHOPU
DÁVKOVÁNÍ
2-3 x denne 2-3 kapsule
zapiť 250 ml vody
KLADY
Dobrá kvalita
Užíva sa málo kapsúl za deň
ZÁPORY
Vyššia cena

Akú vybrať vlákninu?

Zvoliť môžete vlákninu v sypanej forme alebo v kapsuliach. Skúšala som obe formy. Pri vláknine v sypanej forme je výhodou nižšia cena, ale nevýhodou je chuť a tiež objem, ktorý musíte zjesť. Mne osobne sypaná vláknina nechutila a aj v jogurte mi vadila. Kapsule sú na užívanie príjemnejšie. Ale tu je nevýhoda, že kapsúl treba prehltnúť veľa. To môže niekomu vadiť. Mne viac vyhovuje prehltnúť kapsule ako sypanú vlákninu, avšak každý to môže mať inak. Porciu vlákniny treba zapiť väčším množstvom vody – cca 200 až 250 ml.

  • Topnatur Psyllium – Psyllium absorbuje vodu až 20x viac v porovnaní so svojou hmotnosťou. Po zmiešaní s vodou veľmi napučí, vytvorí mäkký gél a ďalej napučí v tráviacom ústrojenstve. Zvyšuje objem stolice a podporuje šetrný pohyb črevného obsahu. Optimalizuje fyziologickú funkciu tráviaceho traktu, tenkého a hrubého čreva. Vhodná pre dlhodobé aj krátkodobé užívanie. Jedno balenie vydrží mesiac. Za dobrú cenu ju kúpite v e-shope Mojalekáreň.cz. Pokiaľ vám nevadí vláknina v prášku, môžete vyskúšať Topnatur Psyllium sypané, ktoré je výrazne lacnejšie ako kapsule.
  • DR.POPOV Psyllium – V jednom balení je 500 gramov vlákniny, ktorá vydrží 50 – 100 dní v závislosti od dávkovania. Denne sa užíva 1 – 2 čajové lyžičky (2,5 – 5 g) vlákniny. Vláknina sa zamieša do pohára vody (30 ml na každý 1 g psyllia). V tráviacom trakte zväčšuje až 40 x svoj objem. Psyllium kúpite za priaznivú cenu na Mojalekáreň.cz alebo na Drmax.cz.
  • DR. POPOV Psyllium probio 120 kapsúl – Denne sa užíva 4 – 9 kapsúl. Jedna kapsula obsahuje 650 mg Psyllia Dr. Popova. Vlákninu je nutné podávať aspoň 1 hodinu od ostatných doplnkov stravy. Kapsule sú doplnené o priateľské baktérie (Lactobacillus, Bifidobacterium). Za dobrú cenu sú dostupné na Mojakeláreň.cz, kde je na výber veľké množstvo vlákniny od značky DR. POPOV.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

Mamadodazda.sk
Logo