Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída – najlepšia stavebnica pre malé deti

Zo stavebnice Wedge-it som bola nadšená. Skladacia pyramída ma prekvapila vysokou kvalitou prevedenia a veľmi príjemnou cenou. Do článku som pripravila recenziu, fotografie a aj video, v ktorom uvidíte, ako stavebnica vyzerá.

Wedge-it na Kidtown.cz

Obsah

Neobyčajná skladacia pyramída

Wedge-it skladacia pyramída je stavebnica pre deti, ktorá podporuje kreativitu, logické myslenie a jemnú motoriku. Pyramída je zložená z farebných plastových dielikov rôznych tvarov a veľkostí, ktoré sa dajú do seba skladať a je možné z nich stavať rôzne modely a veci. Pyramída zaujme deti všetkých vekových skupín, ale najviac si ju obľúbia deti od troch do približne šiestich až siedmich rokov veku.

Jedna pyramída a jeden set stavebnice sa skladá z pätnástich veľmi pevných a kvalitných dielikov, ktoré sa uložia do plastového podstavca. Vybrať si môžete dúhovú pyramídu veselých farieb, dúhovú pyramídu základných farieb alebo obe pyramídy naraz, ktoré sa predávajú v jednom balení. Deti zo stavebnice môžu skladať rôzne trojrozmerné modely a rozmanité priestorové konštrukcie. Najprv môžu stavať podľa nakreslených modelov, ktoré sú súčasťou návodu. Keď si budú deti pevné v kramflekoch, môžu stavať modely a stavby podľa vlastnej fantázie. Zo stavebnice je možné postaviť aj zvieratká.

Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída - najlepšia stavebnica pre malé deti
Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída – najlepšia stavebnica pre malé deti

Stavebnica sa ľahko skladá aj rozkladá. Veľmi dobre sa upratuje. Dieliky je možné porovnať a usporiadať do stojana a uložiť stavebnice prehľadne na poličku. Stavebnica ponúka rôzne možnosti zloženia.

Čo stavebnica precvičuje

Stavebnica Wedge-it stimuluje zmyslové vnímanie, deti sa pri stavaní zvládnu dokonale koncentrovať. Plne venujú pozornosť iba stavaniu, rozvíja priestorovú predstavivosť. Stavebnica podporuje jemnú motoriku, učí trpezlivosti a presnosti. Malé deti môžu precvičovať aj farby.

 • Jeden set: Jeden set stavebnice (jedna farebná pyramída) umožňuje stavať jednoduchšie modely = 15 dielikov.
 • Dva sety: Dva sety stavebnice (dve farebné pyramídy) umožňujú stavať zložitejšie modely. Kocky je možné medzi sebou kombinovať a dopĺňať = 30 dielikov.
Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída - najlepšia stavebnica pre malé deti
Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída – najlepšia stavebnica pre malé deti, Na fotografii vidíte dva sety stavebnice = 30 dielikov

Deti precvičujú:

 • Jemnú motoriku
 • Koncentráciu
 • Presnosť
 • Trpezlivosť
 • Priestorovú predstavivosť
 • Farby
 • Môžu trénovať veľkosti – malý, väčší a najväčší

Stavanie

Pred prvým stavaním je dobré preštudovať návod, aby ste dobre pochopili, ako sa z kociek stavajú. V návode sú uvedené iba základné kroky. Deti môžu zo stavebnice skladať rôzne veže alebo aj zvieratká. Niektoré stavby sú veľmi jednoduché a hodia sa pre trojročné deti, iné sú zložitejšie a zvládne ich postaviť predškolák alebo deti v prvej triede. Stavebnica ponúka rôzne úrovne stavania.

Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída - najlepšia stavebnica pre malé deti
Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída – najlepšia stavebnica pre malé deti

Výhodou väčšieho balenia je to, že deti môžu stavať spoločne s rodičmi. Môžu stavať väčšiu stavbu, staršie deti môžu s rodičmi súťažiť, kto postaví danú vežu skôr. Stavebnica ponúka rôzne možnosti hier a zábavy a je len na vás, ako ich s deťmi využijete. Vrstvocia pyramída Wedge-it je unikátna, krásna a zábavná. Kocky sa deťom dobre držia, skvele padnú do ruky. Pri stavaní sa nešmýkajú a pekne do seba zapadajú. Po chvíľke trénovania zvládnu veže alebo jednoduchšie zvieratká postaviť aj najmenší stavitelia.

Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída - najlepšia stavebnica pre malé deti
Recenzia: Wedge-it Skladacia pyramída – najlepšia stavebnica pre malé deti

Vlastnosti

 • Pre deti od 3 rokov veku (do cca 7 rokov)
 • 15 kociek (single balenie) alebo 30 kociek (dvojbalenie) – na fotografiách vidíte dvojbalenie
 • Materiál: Odolný plast
 • Rozmer dvojbalenia: 27 x 13,5 x 18,5 cm, papierová krabica
 • Údržba: Kocky je možné utrieť vlhkou handričkou, prípadne umyť vo vode a dobre osušiť.
Wedge-it na Kidtown.cz

Prečo vybrať Wedge-it Skladaciu pyramídu?

Ak hľadáte hračku, pri ktorej vydrží aj ten najväčší neposedník, potom je Wedge-it Skladacia pyramída tou skvelou voľbou. Táto stavebnica je skutočne zaujímavá. Navyše je krásne farebná, kocky sú dostatočne veľké, a tak môžu skladať aj trojročné deti. Staršie deti zvládnu vymýšľať vlastné modely, mladšie deti môžu stavať jednoduché stavby a tým si precvičia jemnú motoriku a predstavivosť. Postupne sa budú v stavaní zdokonaľovať, krok za krokom sa budú dlhšie sústrediť a viac koncentrovať. Pre dvoch a viac súrodencov je vhodnejšie vybrať väčšie balenie.

Youtube

Kde stavebnicu kúpiť?

Kvalitnú stavebnicu Wedge-it zakúpite v e-shope Kidtown.cz. Stavebnici tu majú za výhodnú cenu. Môžete zaobstarať malé alebo veľké balenie, s ktorým si užijete veľa zábavy.

SENSORY BLOCKS na KIDTOWN.CZ

10HODNOTENIE
Wedge-it Skladacia pyramída

Skladacia pyramída je nádherne farebná, dostatočne veľká a kvalitná. Dieliky nešmýkajú, naopak pri sebe dobre držia a pekne do seba zapadajú. Balenie obsahuje 15 kociek, z ktorých je možné zložiť pyramídu, vežu i zvieratko. Zakúpiť môžete aj dvojbalenie po 30 dielikoch. Deti si skladaním precvičia jemnú motoriku, koncentrujú sa, trénujú priestorovú predstavivosť a trpezlivosť.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Nádherná stavebnica
 • Krásne farby
 • Dieliky nešmýkajú, naopak do seba pekne zapadajú.
 • Deti pri hraní precvičujú jemnú motoriku, koncentráciu, predstavivosť a tiež trpezlivosť.
 • Malé deti si precvičia farby a veľkosť tvarov.
 • Kvalitné prevedenie
Zápory
 • Nič
Wedge-it na Kidtown.cz

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo