Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra (ADC Blackfire)

Medveď WRR sa nám zapáčil hneď na prvý pohľad. Jednoduchá hra ponúka okrem jednoduchých pravidiel aj krásne ilustrácie. Do článku som pripravila pravidlá a tiež recenziu na túto vydarenú kartovú hru.

Medveď WRR: Kartová hra

Obsah

Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra

Medveď Wrr je kartová hra, ktorá hráča vtiahne do role medveďa. Hlavným cieľom je zastaviť pirátov, ktorí sa snažia ovládnuť knižný svet. Prejdite vesmír, divoký západ i rozbúrené more, aby ste zostavili knihársky stroj skôr ako kapitán Crabson.

Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra (ADC Blackfire)
Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra (ADC Blackfire)

Kvalita prevedenia

Kvalita prevedenia je vydarená. Karty sú pekne farebné.

Čo je súčasťou balenia

 • 66 krásne ilustrovaných kariet
  • 24 kariet kníh (8 pirátov a 16 častí knihárskeho stroja)
  • 32 kariet medveďov (8 kariet od každého povolania – korzár , prieskumník , rytier , zlatokop )
  • 2 karty kraba Crabsona
  • 2 karty korytnačka Edwarda
  • 2 karty poštového holuba Pippa
  • 2 karty supa Suppina
  • 2 karty netopiera Warrena

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca do 30 minút
 • Počet hráčov: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 rokov
 • Hra obsahuje: návod, karty
Medveď WRR: Kartová hra

Pravidlá hry

Buďte prvý, kto získa jednu časť knihárskeho stroja z každej knihy.

Príprava

Rozdeľte karty kníh do štyroch samostatných kôpok podľa farieb. Každú knihu, ktorá sa skladá zo šiestich kariet (2 piráti a 4 časti stroja), zamiešajte a lícom dole položte v dosahu všetkých hráčov. Všetky zostávajúce karty zamiešajte a vytvorte hlavný hrací balíček, ktorý položte vedľa kariet kníh. Vedľa hlavného balíčka urobte priestor pre odhadzovací balíček. Každému hráčovi rozdajte 2 karty z hlavného balíčka bez toho, aby si ich hráči navzájom ukázali.

Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra (ADC Blackfire)
Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra (ADC Blackfire)

Ako hrať

Začína najmladších hráčov a postupuje sa ďalej v smere hodinových ručičiek. Každý hráč vo svojom ťahu vykonáva nasledujúce akcie:

Doberie si 1 kartu z hlavného balíčka. Ak je hlavný balíček vyčerpaný, zmieša sa odhadzovací balíček a vytvorí sa nový hlavný balíček.

Vyberie jednu z nasledujúcich akcií: a) Zahrá jednu kartu z ruky (medveďa, Crabsona, Edwarda, Pippa, Suppina alebo Warrena) a využije jej schopnosť. Potom kartu odloží na odhadzovací balíček. b) Odloží z ruky 3 karty medveďov rovnakého povolania a otočí vrchnú kartu z knihy s rovnakou farbou a symbolom, čo umožní získanie časti stroja alebo stretnutie s pirátom. c) Nevykonáva žiadnu akciu.

Pokiaľ hráč drží viac ako 5 kariet, odloží prebývajúce karty na odhadzovací balíček.

Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra (ADC Blackfire)
Recenzia: Medveď WRR: Kartová hra (ADC Blackfire)

Získanie časti stroja a stretnutie s pirátmi: Každá kniha obsahuje časť knihárskeho stroja a pirátov, ktorí hráčom bránia. Odhodením 3 kariet medveďov rovnakého povolania hráč môže získať časť stroja. Potom, čo sú medvede odložení na odhadzovací balíček, sa otočí vrchná karta príslušnej knihy:

Pokiaľ je to časť stroja, hráč ju umiestni pred seba a jeho ťah končí. Prvý hráč, ktorý získa všetky 4 súčiastky stroja (srdce, trojuholník, kruh a ozubené koliesko), vyhráva hru. Každú súčiastku je možné získať iba raz.

Pokiaľ je to pirát, hráč položí kartu piráta vedľa balíčka danej knihy. Pokiaľ hráč má v ruke medveďa rytiera, môže sa brániť. V tom prípade hráč odhodí medveďa rytiera na odhadzovací balíček a ihneď otočí ďalšiu vrchnú kartu danej knihy. Bez medveďa rytiera hráčovo kolo končí a ako trest musí odložiť všetky zostávajúce karty z ruky na odhadzovací balíček.

Koniec hry nastáva okamžite po tom, čo jeden z hráčov získa štvrtú kartu stroja, čo znamená, že má pred sebou jednu časť stroja z každej knihy. Tento hráč sa stáva víťazom hry.

Skladovanie hry

Hra je uložená v pevnej papierovej krabici.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Alza.sk.

Najlepšia najhoršia zmrzlina na Alza.sk

10HODNOTENIE
Medveď WRR: Kartová hra

Hra je jednoduchá a rýchla, ale zároveň ponúka dostatok taktických možností. Hráči sa pohybujú po hernom pláne a zbierajú karty, ktoré im pomáhajú v pátraní po súčiastkach. Karty môžu hráča presúvať, pomáhať im v boji s pirátmi alebo im otvárať nové možnosti.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Veľmi pekné spracovanie a ilustrácie
 • Jednoduchá hra pre deti od siedmich rokov
 • Jednoduché pravidlá
 • Priaznivá obstarávacia cena
Zápory
 • Nič
Medveď WRR: Kartová hra

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo