Recenzia: Kulišák (spoločenská hra)

Krásna spoločenská kooperatívna detektívna hra Kulišák zabaví deti na veľmi dlho. Môže ju hrať celá rodina hneď niekoľkokrát za sebou. Do článku som pripravila recenziu na túto krásnu spoločenskú hru.

Kulišák

Obsah

Recenzie: Kulišiak kooperatívna detektívna hra


V hre sa vyskytuje príbeh, v ktorom jeden z lišiakov ukradol pani Dobromile Krupičkovej koláč. Cieľom tejto hry je identifikovať zlodeja, ale je dôležité poznamenať, že zlodeja hľadá celý tím, ktorý hru hrá, a nie jednotlivci, podobne ako pri doskovej hre Múzeum podozrivých. Hra zahŕňa použitie špeciálneho dekodéra, ktorý slúži na postupné odhaľovanie rôznych stôp, ktoré vedú k identifikácii zlodeja a jeho chyteniu.

Kvalita prevedenia

Hra Kulišák je naozaj krásna a jej kvalita, inteligentný dizajn a jedinečnosť ju výrazne vynikajú. Je ťažké nájsť v nej nejaké chyby. S istotou ju odporúčam všetkým rodičom, ktorí majú deti vo veku od päť do desať rokov. Je to hra, ktorá stojí za to a môže poslúžiť ako výborný zábavný nástroj pre deti v tejto vekovej skupine.

Čo je súčasťou balenia

 • 16 kariet líšok
 • 16 kariet kulišiakov
 • 12 žetónov stôp
 • 4 figúrky detektívov (čiapka)
 • 3 kocky so stopami a kulišiakmi
 • 1 figúrka Kulišáka
 • 1 dekodér stôp
 • 1 herný plán
Recenzia: Kulišák (spoločenská hra)
Recenzie: Kulišák (spoločenská hra)

Pravidlá hry

V návode je pečlivý popis a obrázky, ktoré vysvetľujú, ako hru hrať. Na začiatku by to mohlo byť trochu zvláštne, ale pokúsime sa to vysvetliť čo najjasnejšie.

Prvým krokom je pripraviť herný plán podľa pokynov. Položíte herný plán na stôl a okolo neho rozmiestnite karty líšok lícom nadol. Potom v strede herného plánu, kde sú obrázky sliepok (detektívi), umiestnite čiapky podľa počtu hráčov, napríklad dve čiapky pre dvoch hráčov. Na políčko s obrázkami lišiaka umiestnite figurínu Kulišáka. Do dekodéra vložte kartu Kulišáka. Karty so stopami ležia vedľa herného plánu, lícom nadol – to je naznačené na obrázku v návode.

Potom môžete začať hru. Pred hodom kockami si hráč zvolí, či chce odhaľovať stopy alebo líšky. Poradie nie je dôležité. Napríklad, prvý hráč sa rozhodne odhaliť líšky. Povie “líšky” a hádže tromi kockami. Jeho cieľom je dostať tri rovnaké symboly oka na kockách. Keď sa mu to podarí, otočí dve karty líšok. Ak zatiaľ nepozná žiadne stopy, nechá karty otočené lícom nahor a nasleduje ďalší hráč.

Druhý hráč môže zvoliť odhaľovanie stôp. Hádže kockami a ak padnú tri stopy, môže začať odhaľovať. Spočíta štyri stopy, potom položí čiapku a posúva sa vodorovne alebo zvisle po hernom pláne, kým nenarazí na prázdne miesto. Tam umiestni čiapku a z kôpky stôp vezme jednu a vloží ju do dekodéra, aby zistil, či ju má Kulišák alebo nie. Potom túto stopu položí pod čiapku na hernom pláne a nasleduje ďalší hráč.

Postupne sa odkrývajú stopy a líšky. S narastajúcim počtom stôp a líšok môžete postupne vyraďovať líšky, ktoré nemôžu byť zlodejmi koláča. Ak hráč nezíska tri rovnaké atribúty na kocke, Kulišák utečie s koláčom. Figurínka Kulišáka sa posunie o tri políčka vpred. Ak chcete hru urobiť náročnejšou, môžete zvýšiť vzdialenosť, o ktorú sa Kulišák pohne po každom neúspešnom hode kockami, napríklad o štyri alebo päť políčok.

Recenzia: Kulišák (spoločenská hra)
Recenzie: Kulišák (spoločenská hra)

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 20 minút
 • Počet hráčov: 2 až 4 hráči
 • Značka: Mindok
 • Vhodné od 8 rokov
 • Hra obsahuje: návod – pravidlá v českom i slovenskom jazyku, 16 kariet líšok, 16 kariet Kulišákov, 12 žetónov stôp, 4 figúrky detektívov, 3 špeciálne kocky, 1 figúrka Kulišáka, 1 dekodér stôp, herný plán

Skladovanie hry

V krabici je plastový organizér, do ktorého je možné prehľadne uložiť všetky herné komponenty.

Kde hru zaobstarať

Hra je dostupná napríklad v e-shope 4Kids.sk a na Vesely-drak.sk. Zaujímavou hrou pre deti je aj hra DreamQuest. Celú recenziu nájdete v článku Recenzia: DreamQuest: Snílkův meč.

KULIŠÁK na 4KIDS.SK

10HODNOTENIE
Kulišiak

Toto je jedna z najlepších stolových hier, ktoré máme v našej zbierke doma. Je skutočne ohromujúca a nadvihne náladu nielen u detí, ale aj u rodičov. Je veľmi zábavná, originálna a jej pravidlá sú jednoduché na pochopenie. Okrem toho je jej spracovanie veľmi pekné. Je vhodná pre deti vo veku predškolného, prvého a druhého stupňa základnej školy.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Originálne prevedenie
 • Skvelý nápad
 • Krásna hra
 • Deti veľmi bavia
Zápory
 • Nič
Kulišák

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je predklad českého článku z webu Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo