Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Na prvý pohľad ma na tejto hre zaujalo prekrásne prevedenie, nádherné ilustrácie a potom aj samozrejme zábavné pravidlá. Disney edícia je podarená a nádherná. Do článku som pripravila recenziu, fotografie, návod a taktiež krátke video, v ktorom uvidíte, ako hra vyzerá.

Dixit Disney

Obsah

Recenzia: Dixit Disney

Prečo sa tejto hry predalo celosvetovo viac ako 12 miliónov? Pretože má nápad, extrémne jednoduché pravidlá a krásne prevedenie. To je alfou omegou úspechu hry Dixit. Naučte sa vystihnúť príbeh na karte tak, aby ho uhádol aspoň jeden hráč a zároveň, aby ho neuhádli všetci hráči.

Kvalita prevedenia

Kvalita prevedenia je veľmi pekná. Krásny je najmä herný plán a hlasovátka, ktoré sú vyrobené z pevného kartónu. Karty sú nádherne ilustrované a celkovo je táto Disney edícia prekrásna. Pokiaľ Dixit ešte nemáte, táto edícia stojí za obstaranie.

Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Čo je súčasťou balenia

 • 84 kariet Dixit s ilustráciami od Disney a Pixar
 • 6 hlasovátok
 • 6 drevených figúrok
 • 1 hracia doska české a slovenské pravidlá

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 20-30 minút
 • Počet hráčov: 2-6 hráčov
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 rokov
 • Hra obsahuje: návod, herný plán, figúrky, hlasovátka, karty
Dixit Disney

Pravidlá hry

V každom kole zastáva úlohu rozprávača iný hráč. Získava body tým, že ostatní hráči hádajú jeho kartu pomocou pomocníka, ktorý im poskytne. Táto nápoveda však musí byť dômyselná, pretože pokiaľ kartu uhádnu všetci hráči, nedostane rozprávač žiadne body. Ostatní hráči získavajú body tým, že nájdu rozprávačovu kartu a že získajú hlasy ostatných hráčov vďaka šikovnému výberu kariet. Hra končí vo chvíli, keď jeden alebo viac hráčov získa 30 bodov. Títo hráči sa stávajú víťazmi.

Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Príprava

Každý hráč si vyberie figúrku postavy a vezme si príslušné hlasovátko. Každý hráč umiestni figúrku svojej postavy na počiatočné pole bodovacej stupnice. Poloha figúrky ukazuje počet bodov, ktoré hráč od začiatku hry získal. Zamiešajte všetky karty a rozdajte každému hráčovi 6 kariet obrázkom dole. Z ostatných kariet vytvorte hrací balíček.

Rada pre rozprávačov

Nápovedou pre ostatných môže byť veta o toľkých slovách, koľko potrebujete. Ak je nápoveda príliš jednoduchá alebo príliš ťažká, môže sa stať, že za ňu rozprávač nezíska žiadne body. Musí zaistiť, aby jeho kartu uhádol aspoň jeden hráč (nie všetci).

Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Ako hrať

Rozprávačom pre prvé kolo sa stane hráč, ktorý vymyslí ako prvú nápovedu k jednej z nich. Rozprávač sa pozrie na 6 kariet vo svojej ruke. Vyberie si jednu, ktorá ho inšpiruje (nesmie ju ukázať) a povie nahlas nejakú nápovedu. Nápovedou je slovo alebo vetu. Každý ďalší hráč vyberie zo šiestich kariet vo svojej ruke kartu, ktorá podľa neho najlepšie zodpovedá pomocníkovi rozprávača. Potom každý hráč tajne podá túto vybranú kartu rozprávačovi. Rozprávač zamieša všetky vybrané karty spolu so svojou kartou.

Rozprávač náhodne rozmiestni karty obrázkom hore okolo hracej dosky vedľa miest označených číslami (čísla miest musia zostať nezakryté).

Cieľom ostatných hráčov je nájsť rozprávačovu kartu. Každý hráč (okrem rozprávača) si vezme svoje hlasovátko a tajne ho nastaví na číslo, o ktorom sa domnieva, že označuje kartu rozprávača. Hráči nemôžu označiť číslo svojej vlastnej karty. Akonáhle každý z hráčov vyberie číslo, všetci naraz odkryjú svoje hlasovátka a položia ich na kartu, ktorú vybrali.

Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenzia: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Body

 • Potom začne bodovanie. Rozprávač odhalí, ktorá karta je jeho, a spočíta počet hlasov, ktoré dostal.
 • Pokiaľ pre kartu rozprávača hlasovali všetci alebo žiadny hráč – Rozprávač nezíska žiadne body, ostatní hráči získajú každý po 2 bodoch.
 • Pokiaľ pre kartu rozprávača hlasovali niektorí, nie však všetci hráči, rozprávač získa 3 body. Hráči, ktorí hlasovali za kartu rozprávača, získajú tiež 3 body. Ostatní hráči nezískajú žiadne body.
 • Okrem toho získa každý hráč jeden bod (mimo rozprávača) za každý hlas pre jeho kartu.

Koniec kola

Všetky karty použité počas jedného kola sa odložia obrázkom hore na odkladací balíček. Každý hráč si vezme z hracieho balíčka jednu kartu tak, aby mal v ruke opäť 6 kariet. Pokiaľ nie je v hracom balíčku dosť kariet pre všetkých hráčov, zamiešajte zvyšné karty s kartami z odkladacieho balíčka a vytvorte nový hrací balíček. Hráč po ľavici rozprávača sa v ďalšom kole stane novým rozprávačom.

Skladovanie hry

Všetky jednotlivé komponenty sú uložené v menšej pevnej krabici. Pre hru s obálkami sa zdá byť krabica trošku tesnejšia, ale v momente, keď odomknete všetky obálky, sa do krabice jednotlivé herné prvky pekne zmestia.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Alza.sk.

Dixit na Alza.sk

10HODNOTENIE
Dixit (Disney)

Nádherná hra plná obrázkov zaujme deti aj rodičov. Hra je vhodná najskôr pre osemročné deti, ale užijú si ju skôr staršie deti, ktoré sa naplno môžu ponoriť do hádania kariet a na vymýšľanie krátkych príbehov. Dixit má jednoduché pravidlá a vyniká perfektnou kvalitou prevedenia.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Krásne spracovanie
 • Kvalitný papier
 • Prekrásne obrázky (trošku ťažšie na príbehy, ale je to väčšia výzva)
 • Zábavné, napínavé, rozvíja kreativitu
Zápory
 • Nič
Dixit Disney

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo