Letné tvorenie: Maľujeme a lepíme slnečnicu

“Tak ako slnečnica každým dňom, otáča sa za slnkom…” A my sme takú slnečnicu vyrobili. Na vytvorenie letného výkresu sme potrebovali farebný papier a tempery. Tip na ľahké a krásne tvorenie nájdete v článku.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Zo štvrtky, vodoviek a farebného papiera sme vyrobili slnečnicu, ktorá si užíva slniečka. Slnečnica má 3D lístočky a terč z obtlačku bublinkovej fólie. Tvorenie zvládnu aj trojročné deti, aj keď obloha bude možno trošku zelená.

Čo budete potrebovať

  • Nožnice
  • Farebný papier
  • Štvrtku
  • Lepidlo v tyčinke
  • Vodové farby
  • Štetec
  • Bublinkovú fóliu

Ako na to

Zo žltého papiera som vystrihla slnečnicu a menšie žlté obdĺžniky, z ktorých som zložila akési obojstranné šípky. Zložiť môžete čo chcete, alebo je možné tiež nechať slnečnicu bez týchto ozdôb. Ďalej som si pripravila stonku. Z bublinkovej fólie som vystrihla terč. Na bublinkovú fóliu sme naniesli hnedú farbu a deti ju obtlačili na slnečnici ako stred. Na každý list nalepili kúsok žltého papiera, ktorý som predtým zložila v akúsi šípku.

Letné tvorenie: Maľujeme a lepíme slnečnicu
Letné tvorenie: Maľujeme a lepíme slnečnicu

Na štvrtku som nakreslila čiary smerom od jedného rohu. Priestor v rohu mal byť žltý a postupne prechádzať v modrú – ako svieti slnko. Modrá mala byť tmavšia a tmavšia. Takto si deti precvičia tieňovanie farieb. Môžete si prácu zjednodušiť a vyfarbiť papier modrou farbou a do rohu nalepiť slniečko. Keď zaschla farba na výkrese, nalepili deti slnečnicu na papier. Zámerne trošku prečnieva.

Letné tvorenie: Maľujeme a lepíme slnečnicu
Letné tvorenie: Maľujeme a lepíme slnečnicu

Záverom

Slnečnica zdobí našu tematickú letnú nástenku, ktorú si pravidelne obmieňame. Príprava tohto vyrábania nezaberie veľa času. Najväčšia práca pre mňa bola, aby som vystrihla slnečnicu z farebného papiera rovno. 🙂 Inak o nič ťažké nejde.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo