Kúzelné medúzy: Letné tvorenie pre deti

Ak poznáte zimné kreslenie voskovkou na štvrtku a vyfarbovanie vodovkami, toto tvorenie vás nijako svojimi technikami neprekvapí. Čím si ho zamilujete, sú jasné farby a nevšedná tematika. V článku nájdete tip na to, ako s deťmi nakresliť krásnu medúzu.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Na štvrtku som nakreslila bielu voskovku medúzy. Deti vyfarbili štvrtku anilínovými vodovkami – vytieňovali ju fialovú, modrú a pridali odtiene bielej. Štvrtka im odkryla podmorský svet medúz. Deti okolo troch až štyroch rokov môžu obrázok iba vyfarbiť. Deti, ktoré chodia do školy, ho môžu vytvoriť úplne samé. Kreslenie bielou voskovkou na biely papier nie je vôbec ľahké.

Čo budete potrebovať

  • Vodovky alebo anilinky
  • Štvrtku
  • Bielu voskovku
  • Čiernu fixu (nie je nutné)

Ako na to

Na papier som nakreslila medúzy – veľké, malé, stredne veľké. Deti vyfarbili papier anilínovými farbičkami. Ak budete chcieť svoj výkres ešte dotvoriť, môžete naň po uschnutí farieb nakresliť čiernou fixkou morskú trávu a chaluhy. Malé deti môžu kresliť vodovými farbami.

Kúzelné medúzy: Letné tvorenie pre deti
Kúzelné medúzy: Letné tvorenie pre deti

Záverom

K tomuto tvoreniu sme sa inšpirovali na Pintereste. Išli sme na to ale inak. Pôvodný obrázok bol nakreslený pastelom a tuší. My sme si ho prispôsobili k obrazu svojmu a na kreslenie sme použili bielu voskovku a anilínové farby.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo