Dovolenka v Grécku na Kréte: Hotely pre rodiny s deťmi aj bezdetné páry

Dovolenka na Kréte patrí k tým najžiadanejším. Ako vybrať pre vás tú najlepšiu dovolenku? Pozrite sa na osvedčené tipy a aj na tie najlepšie lokality.

Obsah

Dovolenka v Grécku na Kréte

Kréta je najväčší grécky ostrov a populárna turistická destinácia. Ostrov ponúka krásne pláže, úchvatné hory a kopce, staroveké pamiatky a skvelé možnosti pre športové aktivity a výlety.

Tu je niekoľko tipov na dovolenku na Kréte:

  • Pláže – Kréta je známa svojimi krásnymi plážami s tyrkysovými vodami. Medzi najobľúbenejšie pláže patria Elafonissi, Balos, Falasarna a Preveli. Navštíviť môžete aj pláže v oblasti Chania a Rethymnon.
  • Hory – Na Kréte sa nachádza najvyššia hora Grécka, Mount Ida, ktorá je populárna pre pešiu turistiku. Existuje mnoho horských dedín a turistických trás, ktoré vám umožnia objavovať krásy horskej krajiny.
  • Staroveké pamiatky – Kréta má bohatú históriu a mnoho archeologických nálezísk. Môžete navštíviť Minojský palác Knossos, archeologickú lokalitu Gortyn a starobylé mesto Chania.
  • Gastronómia – Krétska kuchyňa je preslávená svojimi chuťami a množstvom čerstvých ingrediencií. Môžete ochutnať miestne špeciality ako sú syry, olivový olej, med a ryby a morské plody.
  • Výlety – Kréta ponúka mnoho možností na výlety. Môžete navštíviť kláštor Arkadi, tiesňavy Samaria a Imbros, ostrov Spinalonga alebo dedinu Loutro.

Ak hľadáte ubytovanie na Kréte, môžete vyberať zo širokej ponuky hotelov, apartmánov a víl. Mnoho z nich ponúka all-inclusive služby a ďalšie komfortné vybavenie ako sú bazény, reštaurácie a wellness centrá. Je dôležité si vybrať ubytovanie v súlade s vašimi potrebami a preferenciami.

Hotely pre rodiny s deťmi na Kréte

Kréta je skvelou destináciou pre rodiny s deťmi, a preto je na ostrove mnoho hotelov a rezortov, ktoré sú vhodné na rodinnú dovolenku. Tieto hotely ponúkajú nielen pohodlné a priestranné izby, ale aj rodinné aktivity a zábavu pre deti.

Tu je niekoľko tipov na hotely pre rodiny s deťmi:

  • Creta Maris Beach Resort – Tento luxusný rezort sa nachádza v oblasti Chersonissos a ponúka all-inclusive služby a nekonečné množstvo aktivít pre deti všetkých vekových kategórií, ako sú bazény, herne, klub pre deti a vodné športy. Cenovo výhodnú ponuku nájdete tu.
  • Sunshine Kreta – Tento rezort sa nachádza v oblasti Koutsounari a ponúka all-inclusive služby a mnoho aktivít pre deti, vrátane bazénov, klubu pre deti, detských herní a športových aktivít. Cenovo výhodnú ponuku nájdete tu.
  • Atlantica Akti Zeus Hotel – Hotel sa nachádza v oblasti Amoudara a ponúka all-inclusive služby, rodinné izby a mnoho aktivít pre deti, ako sú bazény, klub pre deti, detské ihrisko a športové aktivity. Cenovo výhodnú ponuku nájdete tu.
  • Creta Palace – Luxusný rezort sa nachádza v oblasti Rethymnon a ponúka all-inclusive služby, veľké bazény, detské ihrisko, klub pre deti a mnoho ďalších aktivít pre deti. Cenovo výhodnú ponuku nájdete tu.
  • Gouves Water Park Holiday Resort – Resort sa nachádza v oblasti Gouves a ponúka all-inclusive služby a nekonečné množstvo zábavy pre deti vodný park, bazény, klub pre deti a detské ihrisko.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Modernirodic.cz.

Mamadodazda.sk
Logo