Kolostrum v tehotenstve a pri dojčení – áno alebo nie?

Je možné užívať kolostrum v tehotenstve a pri dojčení? Do článku som pripravila viac informácií o tomto doplnku stravy a taktiež ďalšie možnosti, ako ho nahradiť.

Obsah

Čo je kolostrum?

Kolostrum je prvé mlieko produkované matkou po pôrode obsahujúce vysoké množstvo živín ako sú bielkoviny, imunoglobulíny, sacharidy, minerály, vitamíny a ďalšie látky, ktoré sú dôležité pre zdravie a rast novorodenca. Má protizápalové a imunomodulačné účinky a často sa využíva ako doplnok stravy na podporu imunity (najmä kravské alebo kozie kolostrum).

  • Bohaté na protilátky: Kolostrum obsahuje vysoké množstvo protilátok, najmä imunoglobulínu A (IgA), ktoré chránia novorodenca pred infekciami a chorobami, ktorým ešte nemá vlastnú obranu.
  • Koncentrované živiny: Obsahuje viac proteínov a menej tuku a cukru ako zrelé mlieko. To pomáha novorodencovi s adaptáciou na mimomaternicový život a poskytuje energiu pre rast a vývoj.
  • Podpora trávenia: Kolostrum pomáha naštartovať tráviaci systém novorodenca a osídliť jeho črevá zdravými baktériami, čo je dôležité pre celkové zdravie.
  • Kolostrum sa tvorí v tele matky už v priebehu tehotenstva a začína sa uvoľňovať v malých množstvách tesne pred pôrodom. Novorodenec ho vďaka tomu môže prijať hneď po narodení a získať tak tú najlepšiu výživu a ochranu. Produkcia kolostra trvá zhruba 3-5 dní a potom sa postupne premieňa na zrelé materské mlieko.

Kolostrum v tehotenstve a pri dojčení

Na doplnku stravy s označením “kolostrum” nie je často uvedené, či je možné tento doplnok stravy užívať v tehotenstve alebo nie. Často neexistujú žiadne štúdie, ktoré by potvrdzovali alebo vyvrátili negatívne účinky v tehotenstve. Všeobecne je tento doplnok stravy bezpečný, ale pred užívaním sa radšej opýtajte lekára, pretože na výrobkoch nie je výslovne uvedené, že je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Po porade s lekárom môžete vyskúšať prémiové produkty za výhodné ceny.

🏆VIRDE Kolostrum forte 500 mg 60 kapsúl🏆

VIRDE Kolostrum forte 500 mg vo forme 60 kapsúl obsahuje bovinné kolostrum s 30% imunoglobulínov. Odporúčané dávkovanie je 2-3 kapsuly 2x denne pre dospelých, 1-2 kapsuly 2x denne pre deti od 3 do 15 rokov a 1 tobolka 2x denne pre deti od 1 roku do 3 rokov. Deťom do 3 rokov je potrebné obsah kapsuly vsypať do stravy. Dodržujte denné dávkovanie, nie je vhodné pre deti do 1 roka. Výrobok nie je vhodný pre deti s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Po súhlase ošetrujúceho lekára môžu toto kolostrum užívať tehotné a dojčiace ženy. Toto kolostrum kúpite za výhodnú cenu na Mojalekaren.sk.

KOLOSTRUM na MOJALEKAREN.CZ

Kde kúpiť kolostrum?

Kvalitné kolostrum kúpite výhodne na Mojalekaren.sk. Ak si nie ste výberom kolostra istí, môžete sa opýtať lekárnikov priamo v tejto lekárni. Radi vám s výberom pomôžu.

KOLOSTRUM na MOJALEKAREN.CZ

Ako na posilňovanie imunity v tehotenstve?

Jedzte zdravo. V tehotenstve nezabúdajte na dostatok ovocia a zeleniny, jedzte celozrnné produkty, konzumujte tiež dostatok omega-3 mastných kyselín. Medzi najvhodnejšie doplnky stravy, ktoré môžete v tehotenstve užívať, sú špeciálne doplnky stravy určené pre tehotné ženy. Vyskúšať môžete vitamíny Verra alebo kvalitné vitamíny pre tehotné ženy, ktoré sú vhodné pre mamičku aj bábätko. Viac informácií o týchto vitamínoch nájdete v článku: Vitamíny v tehotenstve: Áno alebo nie? + 3 tipy, aké vybrať.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ VÝBER

ĎALŠIE ČLÁNKY Z RUBRIKY ZDRAVIE
1 Vitamín D u detí: Spôsobuje zápchu?

Vitamín D u detí: Spôsobuje zápchu?

Bábätko by v prvom roku života malo pravidelne dostávať vitamín D. Niektorí rodičia sú presvedčení, že vitamín D spôsobuje u dojčiat zápchu. Do článku som pripravila podrobnejšiu odpoveď na otázku: Spôsobuje vitamín D u detí zápchu. Obsah …
Read full review Čítať ďalej
2 Aký sirup dávať pri prechladnutí bábätka?

Aký sirup dávať pri prechladnutí bábätka?

Prechladnutie bábätka je pre rodičov aj dieťa veľmi nepríjemné. Aký sirup bábätku dať, aby sa mu uľavilo a aby mu od prechladnutia pomohlo? Do článku som pripravila tipy na kvalitné a účinné sirupy proti kašľu, ktoré sú vhodné aj pre najmenšie …
Read full review Čítať ďalej
3 Podpora priberania dieťaťa (podváha u dieťaťa): Ako podporiť priberanie?

Podpora priberania dieťaťa (podváha u dieťaťa): Ako podporiť priberanie?

Keď dieťa dobre a pravidelne jej, máte o starosť menej. Ale čo keď dieťa neje, jej málo, je malé, chudé a nepriberá? Mám s tým bohužiaľ skúsenosť a po šiestich a pol rokoch “boja” sa naše úsilie konečne premenilo na niekoľko pribraných kíl navyše. …
Read full review Čítať ďalej
4 Chlorella pre dieťa: Je možné užívať, ako dávkovať a akú vybrať?

Chlorella pre dieťa: Je možné užívať, ako dávkovať a akú vybrať?

Chlorella obsahuje živiny a antioxidanty a je zaradená do kategórie superpotravín. Môže dieťa chlorellu užívať? V akej dávke je vhodná a aký doplnok stravy vybrať? V článku nájdete zaujímavé informácie, ktoré vám s výberom chlorelly pomôžu. …
Read full review Čítať ďalej
5 Domáca lekárnička nielen pre deti: Základné vybavenie lekárničky

Domáca lekárnička nielen pre deti: Základné vybavenie lekárničky

Čo by v domácej lekárničke nemalo chýbať? Pozrite sa na to, ako vybaviť domácu lekárničku a zistite, čo by nemalo chýbať v domácej lekárničke pre dospelých a pre deti. Obsah   Prečo poctivo vybaviť domácu lekárničku? Domáca …
Read full review Čítať ďalej
6 Aký používať sirup na upokojenie pre deti pred spaním?

Aký používať sirup na upokojenie pre deti pred spaním?

Ak sa v noci nevyspíte, pretože sa deti neustále budia, aj keď sú dosť staré na to, aby dobre spali, môžete vyskúšať sirup na upokojenie pre deti pred spaním. Pozrite sa na to, aký vybrať. Obsah   Keď dieťa nechce spať a neustále …
Read full review Čítať ďalej

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo