Jesenné ozdoby do kvetináča – tvorenie pre deti

Aj tento rok sme sa znovu venovali vytváraniu krásnych jesenných dekorácií do kvetináčov. Vytvorili sme rôzne výzdoby, ako napríklad drakov, lístia, muchotrávok a žriebätiek. V článku nájdete návrh na kreatívne jesenné remeslá.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

S pomocou farebného papiera a štvrtky sme vytvorili dekorácie pre kvetináč. Tieto dekorácie sú dvojstranné, čo znamená, že môžete vytvoriť odlišný dizajn na oboch stranách – s rôznymi farebnými lístkami na jednej strane a odlišným výrazom na pusinke a nosu našich drakov na druhej strane. Tento druhotriedny dizajn je vhodný aj pre trojročné deti. Jejich tvorba je jednoduchšia pri prilepení žriebatka, ale vytvorenie lístia môže byť náročnejšie. Toto remeslo zaujme aj deti na prvom stupni základnej školy.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtky
  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Lepidlo
  • Špajle

Ako na to

Použila som štvrtku na vystrihnutie tvarov drakov, listov a húb. Z farebného papiera som pripravila jednotlivé časti na lepenie. Pre draky som vytvorila farebné klobúčiky, nohy, bodky, nos, pusu, strapce, mašličky a oči. Okrem toho som nakrájala farebný papier na malé štvorčeky a čierny papier na obrysy listov. Deti sa potom pustili do lepenia. Najnáročnejším úlohom bolo vytvoriť malý farebný list, ktorý si vyžadoval zručné ovládanie lepidla a precvičovanie jemnej motoriky. Deti si však užívali lepenie drakov, a všetky naše dekorácie sme vytvorili tak, aby boli zdobené z oboch strán. Stačilo jednoducho prilepiť prázdnu stranu lepidlom, zasunúť špajdľu a pritisnúť druhou stranou.

Záverom

Krásne jesenné ozdoby môžu oživiť atmosféru v interiéri bytu alebo domu. Deti si veľmi užívali lepenie a cítili radosť z vytvorených výrobkov.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo